Jump to content

Проблем с обороти на Ауди А3 2,0 тди


Теди76

Recommended Posts

Здравейте, моля Ви, за помощ на Ауди А3 дизел автоматик, 140 коня, като запаля работи идеално, на 850 оборота, тръгна ли след 5 минути на първия светофар ми вдига оборотите на 1000, и така докато загрее. От какво може да е този проблем. Като загрее няма вдигане на оборотите. Като подам газ ги сваля и пак ги вдига, така до 80 90 градуса

Редактирано от Теди76
Добавяне на текст
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети грешката в Engine и я постни тук. Тогава може и да те насочиме в правилнапосока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се е случвало това, при пуснато парно.

Пробвай да видиш дали ако не си включил климатроника ще го прави ли пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма грешка на таблото и нищо не показва и на диагностика в Порше. Вдига оборотите и при пуснат и при спрян климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Nooky написа:

На мен ми се е случвало това, при пуснато парно.

Пробвай да видиш дали ако не си включил климатроника ще го прави ли пак.

И на мен ми се случва, само при пуснато парно, така си е нормално или си го решил проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем на същата кола. Реших го с пускане на оше една - две жици от алтернатора. Замерете напрежението при алтернатора и после при батерията, да видите какъв пад на напрежението има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното има логика, но пад на напрежението може да има и от по-висок електрически товар. Примерно ако има и се включва електрическа печка за купето. Подобно поведение съм виждал и на чисто нови коли, не е задължително да е признак за проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Теди76 написа:

Няма грешка на таблото и нищо не показва и на диагностика в Порше.

Ако вдига оборотите сама на 1000 - 1100, трябва да запише защо! Според мен, Порше са пропуснали нещо. Може са минеш покрай мен, и аз да ти прочета колата. Не е първия случай, когато колега твърди че няма грешки, а при четене с VCDS излиза записана грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, tisho9620 написа:

И на мен ми се случва, само при пуснато парно, така си е нормално или си го решил проблема?

Не съм решил проблема. За мен няма логично обяснение защо така става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни една по-дебелшка жица от алтернатора до батерията и виж дали ще се оправи. Мен ме пързаляха с махни ДПФ, опрай дюзи... пуснах жица и мастана тишина. Грешка не записва в този случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...