Jump to content

Свирене в обсега на пистовия ремък


Jordany

Recommended Posts

Здравейте колеги. От около седмица започна много дразнещо свирене от двигателя..( прилагам клипче )

Малко предистория : Автомобила е А4 Б8 2.0 ТДИ 143кс. Преди 15х км (преди 6 месеца). е обслужено всичко по двигателя( масло, филтри, ангренаж, пистов ремък, обтегни ролки, водна помпа и т.н.). Преди 4 месеца започна някакво буквално цъкане около пистовия ремък , оказа се ролка със свободен ход на алтернатора, за жалост бях далеч и карах така около 300км :(. След подмяната на тази ролка всичко бе наред докато преди седмица се появи това странно свирене. Случва се само сутрин като е студена колата и приблизително температура под 7,8 градуса. След като мина около 3 4 км всичко се оправя. Друго, което съм забелязал е, че не свири постоянно при потегляне дори не просвирва, а например ако върна педала на газта и просвирва отново. Препоръчаха ми да сменя пистовия ремък.. утре ще го направя... но имам съмнения

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е от пистовия ремък.Може да го провериш като капнеш малко вода върху ремъка докато работи двигателя,ако спре да свири сменяй ремъка и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема предстои да се реши. Оказа се демпферна шайба. Майстора направи белег и след поредното свирене белезите се разминаваха...Дано не се налага цялата предница да се сваля пак :(...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...