Jump to content

Дневни светлини


anpa1

Recommended Posts

Здравейте всички

Намерих яки дневни светлини. Добре светят и идеално пасват на долната решетка на Ауди а6 4F. 2 в 1 са , DRL + мигач. Откъде е най - лесно да взема сигнал за габарита и мигача? Знае ли някой снопа кабели, които влизат във фара , кои цвят кабел е габарит и кой - мигач? и Дали ще даде грешка, 

Благодаря  предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт букситв на фаровете пин 5 и 7 кафевите са маса, 12 е + за дневните, другите не ги помня трябва да ги пробваш. Но и аз мисля, че ще е цигания

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 3/24/2019 at 22:59, pe6koo написа:

Oт букситв на фаровете пин 5 и 7 кафевите са маса, 12 е + за дневните, другите не ги помня трябва да ги пробваш. Но и аз мисля, че ще е цигания

възможно е да стане цигания, но трябва да се пробва.  Тези не стоят като кръпка,  лягат много добре на решетките и става добър ансамбъл. Но как ще светят и дали ще има ефекта на дневните светлини, които се виждат в слънчево време от 1 км, не знам.

ТОВА Е. Мигачите не са  бягащи , само мигат. Мога да намеря и бягащи, но по нататък

DRL1.jpg

DRL2.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, anpa1 said:

Няма такива вградени, по стария модел съм

C5 ли? Защото темата е в C6 4F. А там си има DRL. Ако няма, ще е от HW/SW версия на модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами значи си имаш DRL - вътрешните секции на фара към голямата решетка. Малко кодиране и ще си готов. Има вариант софтуерът на модула нещо да е много стар и да не поддържа, но това трябва да се види.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ляв фар е с халогенна крушка за DRL, ако се сложи лед е бяла светлина.

Но първо подкарай DRL, както са ти в момента и ще видиш.drl.PNG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или просто колегата не е с фабричен ксенон и фаровете му са без лупи :)

Ако е така, аз бих инвестирал парите в ксенонови фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, pe6koo написа:

Или просто колегата не е с фабричен ксенон и фаровете му са без лупи :)

Ако е така, аз бих инвестирал парите в ксенонови фарове

преди 51 минути, OvivO написа:

ляв фар е с халогенна крушка за DRL, ако се сложи лед е бяла светлина.

Но първо подкарай DRL, както са ти в момента и ще видиш.drl.PNG

При мен фаровете са без лупи. Ксенон има , явно някой го е сложил допълнително.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да ги хванеш тия рефлектори с ксенон на тях и да ги засилиш в коша с все коледните лампички от по-горе. Да си вземеш едни ксенони с лупи, една лед крушка осрам с резистор, още като са ти отвън фаровете - рециклаж на рефлектора, полиране, фолиране, монтаж на крушката за DRL и културно отвън на резистора, че грее, нов централ електрик модул и се случват нещата. Е тука съм го описал как се прави https://a6retrofits.com/a6-4f-xenon-retrofit-manual/ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм те съветвам да си смениш фаровете. Първо ще с тоя ксенон да рефлекторния фар вадиш очи, второ че е супер грозен. Цялата работа ти излиза 500лв а вдигаш и цената на колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

да , прав си , но за това , което предлагаш ми трябва някой , които знае какво прави . А такъв около мен не се сещам.  Така , че няма кой да се занимава

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Dan4ote написа:

Във форума има хора, който ще ти свършат работа. Но ако си те влече мангалския "тининг", ти си на ход.

Нищо не сте разбрали. Няма да тръгна да сменям фаровете с фабрични ксенони лупи и ....Ще намеря на начин да сложа тези и ако ми харесват ще ги оставя, ако не в боклука. Инвестицията е за има няма 20-30 лв.  А вие ми обяснявате как да сменя фаровете с такива с фабрични DRL????? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз съм с обикновени фарове и нямах дневни светлини. Отбих се до един сервиз и след има-няма 5 мин. и смяна на кодинга, оп чудо- допълнителна опция в менюто и дневни светлини (късите разбира се). Цялата работа за 10 мин. и 10 лв.
П.П. в този форум може много да научи човек, само да му се чете, че и [emoji383] се пестят [emoji6]

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

той си преценява. Ако му е таргет възможно най-евтино да има drl, да види за кодинг или да си вземе лед лентите и е готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...