Jump to content

Два проблема


didkoo12

Recommended Posts

Здравейте колеги! Да си кажете мнението и вие за 2 проблема.Та имам Ауди А4 Б5 1.8 1996 АДР  и когато се движа с много ниска скорост 15-20км има някакво вибриране,и когато мина 25 километра спира.Вторият проблем е и когато спирам с ниско скорости от пред се чува някакво тракане иначе колата спира супер.Дисковете,спирачните апарати са сменяни 2017 юни-юли месец.Също така е сменян датчика на АБС миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да,сменяни са края на юли миналата година.При майстора който я нося и той даже се зачуди от къде е защото нищо нередно не виждал.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то оттогава е минала почти една година, още повече при качеството на горивата и пътищата в България.

Смени ги пак и има немалка вероятност нещата да се оправят.

А дори и да не е от това, тези филтри и бездруго вече са за смяна, а и не са скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сменя горивния филтър на бензинка след по-малко от година??? Няма абсолютно никаква нужда от това, освен ако не е минал едни 60 хил км. от предишната смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от възможните причини за проблемите, описани в тази тема, е задръстен горивен филтър.

При качеството на горивата в България, както и факта, че става въпрос за 23-годишен мотор, в тази ситуация поне аз бих дал десетина лева за нов горивен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което е описано като симтоми не е достатъчно да се определи от къде идва проблема, но не е от горивния филтър. Ако се запуши бензиновата помпата започва да се напряга и скоро след това изгаря.. Тогава и горивото спира. Нищо общо няма със вибрации или тракане. Съглсен съм че не е скъп, но това не означава че трябва да се сменя толкова често и описаните симптоми няма да изчезнат при смяната му.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с тракането да не те притеснява... и аз винаги съм се чудил защо става. И Б5цата и Б6цата ми го правят. На Б5цата смених дискове и накладки, единия апарат леко задържаше.. пак го правеше под 20км/ч. След 4-5 000 км спря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха.Значи проблема не е само при мене.Като се разрових из други теми и видях много хора да се оплакват от това.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...