Jump to content

Проблем скоростна кутия


darude

Recommended Posts

Здравейте колеги.От скоро съм собственик на AUDI A6 2.5TDI AVANT 180 кс. Автомат.Проблема е следният:При студено време и каране на къси разстояния сменя скоростите без проблем както в низходящ така и в възходящ ред.Когато се кара повече от 100-ина км. или е много топло сменя скорости само надолу а нагоре се изцежда все едно е на спортен режим и сменя след 3500 оборота.Въпросът ми е дали проблема е в маслото и след смяна на масло и филтър на кутията ще се оправи?Благодарен ще съм на всеки дал мнение сблъсквал се с подобен проблем,или дал съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали има записани грешки в контролера на скоростната кутия като за начало. Каква е скоростната кутия - мултитроник или типтроник (колата на предно ли е или е 4х4)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типтроник е. Не слагат Мултитроник на 180 коня на този модел.

 

Да се смени маслото и ако не се оправи от това - ремонт.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.07.2019 г. at 7:59, VBI написа:

Виж дали има записани грешки в контролера на скоростната кутия като за начало. Каква е скоростната кутия - мултитроник или типтроник (колата на предно ли е или е 4х4)?

Типтроник е и е 4Х4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това се случва от липса на налягане на маслото. Виж нивото му, качество на филтъра и състоянието му. 5hp19 ли е ?

Редактирано от autoasist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh::hilezh: Не коментирам, че ще ше ти отеснее раздела.

 

Направи го, защото иначе ще ти струва 3000 лева ремонта. Значи от казаното до тук, съм направо сигурен, че това е проблема.

Но гледай дали наистина ще го сменят, заедно с филтъра, че историята знае и такива случки.

Редактирано от autoasist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Още утре я вкарвам в бокса,че да не стане по-голяма беля.Благодаря за съвета..:gut:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...