Jump to content

Проблем със съединител или скоростна кутия ?


Ванката2

Recommended Posts

Здравейте колеги ! От известно време имам наблюдения че при преключване на скоростите, усещам вибрации на педала на съединителя , които преди ги нямаше. При загрят двигател се усещат малко по-силно.

Също забелязах че при превключване , особенно 1 ва и 2ра ми влизат една идея по-трудно. Друго, което забелязах е че съединителя отлепя по-нависоко.От време на време ми се причува и нещо като стържене.

При такива симптоми бих имал съмнения за проблем със съединителя, но от друга страна пък той е сменян преди 2години заедно с маховика и помпата му. Моля за мнения.

 

Колата е б8 , края на 2010г. 170к.с.

Редактирано от Ванката2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Принципно не е задължително да е съединител. Виж дали имаш течове под колата и виж какво е. Има вероятност някоя помпа да изпуска или системата да не е обезвъздушена и да губиш спирачна течност (с която работи съединителят).

 

3 пъти съм се занимавал с тая тъпотия на предишната ми кола (Ситроен, но предполагам принципът е същият). Губеше ми от долната помпа течност и постепенно системата се пълнеше с въздух. Признаците - отделяше много долу, веднага като включиш на скорост и тръгнеш да пускаш педала почваше да притриса, почват по-трудно да влизат скоростите и след известно време просто не можеш повече да вкараш на скорост. Затова огледай добре за течове под колата. Вече ако е тръгнал самият съединител не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аксиалния лагер ти е виновника. Сигурно може и да караш и така докато дойде време за смяна на комплекта.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...