Jump to content

Взаимозаменяемост на компютър ECU на 1.8T AEB


MyAngel

Recommended Posts

Здравейте, 

Появи ми се неприятен проблем на компютъра. Дава ми No response from controller на vagcom. Номера му 8D0 907 557 (0 261 203 550/551) Търсих да купя такъв, но няма. Има само 557 А, 557 B, 557 C , които са с 5 букси. Някой правил ли е такава смяна и какви са разликите между различните компютри? Доколкото четох тези за американския пазар преди 2000г са без имобилайзер. Някакви идеи за решение на проблема? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смених дросела и не мога да го адаптирам. Така видях, че няма връзка с контролера. Другите модули като еърбег, абс ги чете нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че дроселовата клапа се самоадаптира след няколко изминати километра. Тази адаптация през VAG-COM само помага да не се самоадаптира на всяко откачане на акумулатора. Ако само това е проблема, карай си така. Също ако решиш да сменяш ECU-то само заради това, първо виж на коя букса и на кой пин ти е К-линията, защото може проблема да е в самата връзка, някъде по кабела или буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачвах го, но без ефект. Гадно си е без да виждам стойности на дебитомер, ламбда и дросела. Тези кошници се чупят всеки месец и диагностиката си е задължителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е вярно. Можеш да забиеш друго ECU и да пробваш да се свържеш с него без да я палиш (само на контакт). Ако и с него няма връзка значи е от кабела или буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид, че някои изхвърлят иммо-то, тогава трябва да свържеш двата кабела на кутийката(тия за К линията- зелен с червено и зелен с черно) на иммо-то, за да имаш връзка с компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 5 часа, vladi написа:

Имах предвид, че някои изхвърлят иммо-то, тогава трябва да свържеш двата кабела на кутийката(тия за К линията- зелен с червено и зелен с черно) на иммо-то, за да имаш връзка с компютъра.

Жив и здрав, колега. Вече имам връзка с главния компютър, а ти имаш бира от мен! Но проблема с адпатацията на дроселовата клапа си остава на 098 канал ми дава Error.

Редактирано от MyAngel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си свършил работа :)

Относно дросела: Първо пробвай в basic settings  на канал 000 -  read, след това save  и ок, после пробвай да адаптираш дросела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В adaptation e, но иначе всичко вече е ОК. Колата е без имобилайзер(без слагане на разни емулатори), има си връзка с компа и всичко е адаптирано. Остана да оправя някои одрани елементи по салона с претапициране и жената да си вземе БЧК...и само газ:) Вече имаш две бири. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...