Jump to content

съвместимост на спирачни дискове


martin76

Recommended Posts

Колеги моля за отговор от лица които са сигурни?! Питам има ли разлика в спирачните дискове  в тези за куатро и тези които не са за куатро и каква е?! От Б6 стават ли за Б5, за Ауди А6 стават ли за А4 в диапазона 99та - 2004-5. мои приятел катастрофира с дискове на няма и месец, задни та искам да му ги взема, задните?!Питам по принцип за да знам от какви коли мога да слагам! разполагам със струг, на който мога да въртя за проверка дали са криви....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните категорично са различни при при А4 В5 и В6. Разликата е в издадеността на диска, 8 мм.

Това е при В6

https://cdn.autodoc.de/thumb?id=956851&m=1&n=2&lang=bg&ccf=34077719

Това при В5.

Резултат с изображение за AT 410224

 

 

При предните има взаимозаменяемост, но отзад не.

Например отпред тия за А4 В5  са 2 модела 280 и 288 мм, вентилирани и невентилирани, в зависимост от двигателя.

Тези при А4 В5, с диаметър 288 мм (невентилираните), например стават и за ауди 100/А6 С4, без значение quattro или не.

При А4 В6 не знам да има невентилирани, освен при 1,6 може би, но от 1.8 Т нагоре са вентилирани и са еднакви с вентилираните при А4 В5 и 100/А6 С4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съвместимостта  при моделите разбрах, а има ли разлика по принцип в тези за куатро и тези не за куатро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези които ми предлага приятелят ми, са от ауди, което не е куатро, а моето е куатро и ме убеждава че стават,т а да не разхвърляме колите и да слагам нещо което ще ме кара пак да свалям или няма да пасне въобще! дисковете са на няма 1000 км...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз това го разбрах.

Питам какво е неговото ауди (модел, двигател и година) и какво е вашето (модел, двигател и година), за да сме полезни.

Ако неговото е куатро, а вашето не е, почти е сигурно, че НЕ СА взаимозаменяеми дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,8 TQ  моето неговото е 1,9 тди, задните дискове не са ли единични,  при повечето модели на Б5?Написал съм  в предпоследния си пост, че моето е куатро, а неговото не е, а в началото на темата ми основно питам, дали тези от НЕкуатро стават за куатро и после питах по принцип за съвместимостта му отделните модели! Пред вас е всичко просто прочетете

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кои са "двойни" дискове?

Началник, диск се събаря от колата за броени минути, ваднага става ясно, ше направиш ли далаверата, или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Добре "началник"... ако ан теб ти се "събаря" колата в тези жеги мерси, на мен не ми се пипа, за това предпочетох да попитам тук, белким стане полезно и за други. Мн добре знаеш, че като казвам единичен става дума за единичен плътен заден диск,  ако не ти е ясно четеш началото на темата и разбираш за какво питам. Говоря единствено за задни дискове и попитах м/у другото и по принцип, от кои коли са съвместими, ба си проблема излезе!!! И пак питам, " има ли разлика му спирачни дискове за куатро и тези, които не са за кола с куатро", за да знам дали да купя на моя човек, ако говорим аз един и същ модел и година!?!!

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш това: 

 

http://www.oemepc.com/audi

 

търсиш и двата модела дето ще сравняваш и си ти.

 

Баси и драмата драги зрители. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

12 hours ago, martin76 said:

 Пред вас е всичко просто прочетете

 

Съжалявам, но е написано неясно.

Исках да бъда добронамерен и полезен, явно не ми се получи по независещи от мен причини. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

След като ме попита за моделите ти написах това: " 1,8 TQ е моето, неговото е 1,9 тди, задните дискове не са ли единични,  при повечето модели на Б5? Написал съм  в предпоследния си пост, че моето е куатро, а неговото не е, а в началото на темата ми основно питам, дали тези от НЕкуатро стават за куатро и после питах по принцип за съвместимостта му отделните модели" написал съм също че е и б5 а те са от 94та до 2001ва, само че не съм написал  че колите и на 2мата ни са Фейслифт, само това не съм написал!!!кое още да напиша!!?

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с реплики от този род не помагаш, а се заяждаш. Питам за последен път и след това може да се изтрие темата, попитах още в началото има ли разлика в дисковете от тези на куатро и тези не на куатро за да знам като ги погледна каква е ра;ликата. каква е разликата, кант ли е, допълнителни шлици ли, големина ли, каква е. Питах и дали стават дискове от ауди Б6 на Б5 по ПРИНЦИП и  пак, има ли разлика за куатро и не за куатро мога ли да сложа на моето Б5 от на моя приятел Б5 цата ако ли не да взема от някое Б6, после попитах и дали стават от А6 на А4 б5 и ако стават от кои модели, за да знам ако не стават на моя човек да си взема от друг!, ако не искаш да кажеш а си тук да се заяждаш предполагам че някой друг ще каже!, Аз също мога да те репликирам и да се заяждам, но на дали ще има смисъл, а смисъла на форума е да си помагаме и учим за нашите коли....какво да кажа друго колата е 1,8ТQ авант спортно окачване, тъмно син металик, хром лайснана 16ки.2000г АПУ мотор, 150 конски сили! кое да кажа още, ако тр и номера на двигателя ще кажа?!!!

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рама дайте, за въпросния модел са от рама до рама.

8D-X-200 001 >>
>> 8D-X-199 999
 
 
Другия вариант е да си изтеглите приложението ATE за андроид, вкарвате модел и марка на колата, рама за по-голяма точност и ще стане ясно.
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, ще се справя по линковете!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...