Jump to content

A3 8Р Колата губи турбото


KrIsKa7a

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е Audi A3 8P 2.0 TDI BMM. Та проблемът е следния: Колата от време на време губи турбото и съответно няма никаква мощност. Случва се обикновено след като по-рязко и се подаде газ, когато карам на по-висока предавка. Като изгася колата и я запаля отново проблема се решава за известно време..Въпроса е, че на таблото не светва никаква индикация и още по-странното е, че колата не записва никакви грешки в компютъра (проверих на диагностика). Беше ми се случвало преди време, но след като смених MAП-сензор проблема приключи за около месец и сега пак се появи..МАП-сензора, който сложих е чисто нов на Bosch по производствения номер е взиман. По колата също е сменен дебитомер, а EGR и DPF са физически и софтуерно отстранени. Моля ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да помогне. Възможно ли е пак МАП-сензора да е дал фира?

 

Благодаря ви предварително! 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, KrIsKa7a написа:

Колата от време на време губи турбото и съответно няма никаква мощност

Ти да не си Боби-турбото.:nixweiss:

Иначе , има пренадуване явно.....ама това кога си е го намерила.:lol:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, GTX3071R said:

Геометрията проверявана/почиствана ли е. Звучи ми като на зацапана такава :nixweiss:

Интересното е, че няма никакъв вакуум към турбината. И майстора това си помисли, но уви няма вакуум и го отхвърли като възможност..

37 minutes ago, Nooky said:

Според мен е от Мап сензора отново.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Има ли начин да се установи? Понеже този е гаранционен и ако трябва да направя рекламация

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...