Jump to content

Намалена компресия и горене на масло


Recommended Posts

Здравейте,

От около 2 месеца усетих тракане при запален двигател, който се чува от дясната страна. Най-накрая реших да му обърна внимание, като проверих маслото(чрез бордовия компютър, тъй като нямам щека) и се оказа, че е почти на минимума. Сменил съм маслото преди около 4000км. Тракането в началото беше по-слабо, сега определено се усеща по-силно. Карах колата в кварталния сервиз, където ми казаха, че най-вероятно е проблем с дюза, но трябва по-задълбочен преглед за да се установи точния проблем. Посъветваха ме, че е за прочистване на дюзите.
Някой може ли да сподели дали е попадал в подобна ситуация? Оглеждам се за добър сервиз в София. Звънях на Ники и Мишо от Герман, но ми казаха, че не се занимават с 6-таци.

Модел: A4 B8, 2008, V6,  2.7TDI 190 коня.

Благодаря предварително за всяка информация, и се извинявам, ако вече има подобна тема, но просто не успях да я открия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • hristiyan.apostolov changed the title to Намалена компресия и горене на масло

Добър въпрос. За съжаление нямам повече информация от по-горе написаното, това ми каза майстора след диагностика.

Поздрави

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Защото,ако е само на един цилиндър намалена компрасия,плюс чукането,е възможно да има проблемно бутало.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...