Jump to content

Метално чукане-клапани,повдигачи


bojo&viki

Recommended Posts

Здравейте.Преди време се появяваше за малко метално чукане.Но сега си е постоянно.При подаване на газ се усилва.Понякога даже имам чувството,че карам дизел,чукащ на желязо.Мисля си,че са клапани.Мотора на около 30К е след основен ремонт.Глава нужно ли е да се разцепва?Не се ли сваля само капака?Благодаря.Весело посрещане на празниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, bojo&viki написа:

Преди време се появяваше за малко метално чукане.Но сега си е постоянно.При подаване на газ се усилва.

 

преди 7 минути, bojo&viki написа:

Мисля си,че са клапани.

По начина описващ  чукането...не са клапани, нито повдигачи.

Време е да спреш и да видиш какво се е събрало на пробката.

 варианти много и все около коляно-мотовилковият механизъм и буталната група.

 

Редактирано от Malkata bulka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобна ситуация имах на бензинов двигател на форд. На първо палене тракаше, като загрее отихваше и не се чуваше. След време(седмица долу горе) тракането се усили и на студен и топъл мотор все трака все едно е дизел. Оказа се незатегната/хлабава обтяжна ролка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви.Явно ще се кара на сервиз.Но поне някаква насока ми дадохте.За ролката не се бях сетил.Поздрави и весело посрещане на Нова година

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/24/2019 at 1:11 PM, bojo&viki said:

Здравейте.Преди време се появяваше за малко метално чукане.Но сега си е постоянно.При подаване на газ се усилва.Понякога даже имам чувството,че карам дизел,чукащ на желязо.Мисля си,че са клапани.Мотора на около 30К е след основен ремонт.Глава нужно ли е да се разцепва?Не се ли сваля само капака?Благодаря.Весело посрещане на празниците.

Главата не е чак задължително да се разцепва, но ако продължаваш да караш така, блока може да се разцепи на места.Добра идея е да отидеш при хората направили основния ремонт и да ги попиташ що тъй стана?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...