Jump to content

Петна отвътре на фаровете


nakata6

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам и на двата фара петна от вътрешната страна точно където светят лупите, под петна имам предвид че там където е петното се вижда по-ясно отколкото останалата част от фара, ще кача снимка,казаха ми че единствения вариант е да се отворят фаровете като се отреже и почисти отвътре но хич не ми се ще тази процедура поради простата причина че след това може да влиза вода или твърде много влага, решил съм да ги сменя с нови един ден. Имате ли идея от какво може да се е получило това и има ли някой колега такъв проблем? Благодаря! 

 

IMG_20200108_195923.jpg

Идеята ми е докато ги сменя да спра процеса на овеличаване на тези петна, дали е от лупата крушите или лефректорите отвътре, някакви идеи? 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ти се потят стъклата в купето, след време какво се отлага отвътре? Е, същата работа е и с фаровете. Да пуснеш цяла тема по "въпроса".......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, NIKO написа:

Когато ти се потят стъклата в купето, след време какво се отлага отвътре? Е, същата работа е и с фаровете. Да пуснеш цяла тема по "въпроса".......

Колега по кротко а... Форума нали е за това по умните като теб да обесняват на малумните като мен (според теб). И нещо не си разбрал проблема, не ми се запотяват фаровете. Като не можеш да помогнеш не си изкарваи кривият ден тук. Хубава вечер

Редактирано от nakata6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата реагира остро. Но все пак не е голям проблема. И аз ги имам тези петна (на мен ми приличат на изгаряния), но пък фаровете си работят доста добре въпреки това :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда колега то не е проблем но просто ме дразни това. Благодарна за отговора явно не съм само аз успех и безаварийно 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 И моите бяха така, но мен ме дразнеше и ги отворих. Не е нищо сложно. Почистих капаците с веро и препарат за стъкла като не съм ги търкал с нищо за да не се надраскат. После задължително реглаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Чистих ги преди повече от 6 месеца и до момента нямам никакви проблеми. Важно също е да се прегледат и почистят дренажите. Капаците ги залепих обратно с битумно лепило за фарове. Разлика в светенето не или ако има е незначителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Разликата в светенето идва от рефлекторите и лупата. Тези петна не излизат само с веро, трябва и полиране. Имало е случаи и петната да не подават дори и на продължително полиране. Чисти се всичко във фара, ако се налага се сменят рефлекторите и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...