Jump to content

Невиждана мистерия с много въпросителни


Bako Choice

Recommended Posts

Здравейте, нямам Ауди и не харесвам немски автомобили, моето започва с N и върви много (ей ш, ауп, бая, малеее видя ли), но това е друг въпрос. Ако прочетете масов проблем, не бързайте да пишете как не съм гледал форума и в интернет имало всичко, защото съм изчел и свитъците под Ватикана даже. Приятелката ми, сравнително скоро си взе А3 1.6 2002 8L, с дупка в колектора(хахах пластмасов (ем...немска работа)), но без газ. Така... 1.6 бензин с EGR(луда работа...), който е затапен и буксата виси... първоначално само звука от вакуумната помпичка беше съмнителен, НО.. ESP започна да свети заедно с тръгълника на ABS. След няколко различни диагностйка и глупостите им, й забраних да си дава парите на тея бракониери ( - Аха, вярно има EGR, ето го !, при което го поглеждам само с едното око, изразявайки пълното си мнение, той се усеща, поглежда пак и казва: Ааа не, ето това отзад е EGR :((, но вече изобщо не го гледам, А НАПРАВО ТРЪГВАМЕ !!!!!! ). Работата е там, че съм преглеждал всички маркучи, сонди, монди, датчици, слаб поток въздух било.. електронен капсулован дросел с антифриз съм свалял, отварял, чистил писти, колелца, лайна, филтри въздушни, дебитомери, смени си таблото, адаптираха го, ауе как така тряа да я водя на майстор и да му казвам кво да прави кви са тея хора уе, както и да е, кутии преглеждах за луфтове, пукнатинки, работи, всичко всичко всичко, накрая успях да изчистя "перманентните" грешки със сваляне на батерията за няколко часа.... колата, когато си поиска, гаснеше, сяцаше, блокираше педалите и се форсираше сама, беше пълен Ад. И в крайна сметка - до скоро всичко си беше наред, само дето постоянно свети checking control-а, но тя му свикна и вече не я дразни. Проблема, от всеки ден(буквално беше неизползваема колата), започна да се появява веднъж на 2-3 месеца, при което пак го чистим със сваляне на акумулатора и така до вчера, когато след качване обратно на акумулатора, уредите и светлините по таблото не светят и не работят, плюс лампата на запалката. Светят само индикаторите за мигачите(като пуснеш мигач разбира се). Таблото е чисто ново, на няколко месеца, с големия дисплей е, сменва го, както казах, защото стария дисплей беше малък и показваше само едно голямо ОК и то на половина, и нещо друго не работеше, не помня вече, както и да е, колата сутринта работеше само 5 сек. и гаснеше сама, без значение на място или се опитва да отиде вече на работа :Д. Преди месец и нещо си сложи аларма(много дразнещ звук) и понеже не сме сваляли акумулатора в този интервал, помислих, че можи би нещо от рода на имобилайзер я блокира, пък и незнам тая аларма през кое минава..но скочих днес до тези и казаха, че ако има изобщо имобилайзер, няма дори да запали, ако проблема е от него. След обяд колата вече се движи и не гасне, но стрелките и светлините по таблото все още не работят(с изключение на индикаторите за мигачите). Ако е изгоряло таблото, нищо няма да работи. Ако е стопен бушон, би трябвало да съм го видял(прегледал съм ги), ако е хлабава връзка - трябваше поне да премигне, нарочно минавах през дупки и блъсках, но без да псувам( Аз не псувам ).  Та.. бих бил изключително благодарен, ако някой има идея, различна от вече известните. Благодаря предварително :))) И разберете, че японците, в техническо отношение са недостижими пред Германия ! Ооох, Меркел, Меркел.. знам, че си дъщеря на Хитлер, знам и че е доживял 82 години, знам и за разселките на Антарктида 46-та година, и плановете ви знам, и за летящите ви чинии знам, Анхела, Анхела...колко си малка Анхела...

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че кънтър-а ти е дошъл в повече ... :D

Ето ти евентуалният проблем с ESP и ABS

https://www.ebay.co.uk/itm/Brake-Light-Stop-Switch-1C0945511A-1J0945511A-VW-MK4-Golf-Bora-Sharan-Caddy-Polo/172332663518?fits=Car+Make%3AAudi|Model%3AA3|Cars+Type%3A1.6|Cars+Year%3A2002&hash=item281fd3c2de:g:feMAAOSwfJJZZ-kG

Редактирано от paxop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

А адаптация на таблото правихте ли? По въпроса с ESP и ABS повечето А3 го имат проблема и е типичен, само не зная до коя година е така. Има една Варненска фирма мисля която прави ремонт на компа на ABS. Цената е от 150 лв нагоре. Проблема е че са използвали некачествен Тинол за спойките на платката, аз си го направих сам след отказ на спирачките на червен светофар в час пик, не ме питай как спрях.Както гледам разбираш и може да оправиш това поне сам. Трудното е в рязането на капачето на електрониката защото е капсуловано и трябва особено внимание, след това презапояване и АБС и ЕСП и преден ляв сензор не се показват при диагностика. Съжалявам че изтрих снимките от ремонта си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...