Jump to content

Въпрос за ГНП на Ауди 2.5 ТДИ


Jaxuk

Recommended Posts

Здравейте, колеги.

 

Карам Ауди 2.5 TDi C5 AKN 150 Hp Quattro. Но от 2-3 години имам един проблем, когато колата не се кара горивото се връща в резервоара и няма палене. Проблема го реших с помпичка за дизел коли под резервоара, но и това в някои ситуации не помага. Ходих в Diesel Power Bosch, и те ми обявиха някви супер големи цени само за смяна на гарнитури на ГНПто от (700-3000 лв зависимост, какво и е) и се отказах. Въпроса ми е, намерих си ГНП от 163 коня, което е на добра цена и в добро състояние. Възможно ли е да се сложи на мойта или са различни, и ако може какво трябв да се промени в мойта. Дайте ми някакъв вариант, защото това ме побърква и не мога да си разчитам на колата :(.

 

Благодаря, хубав ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ще стане. Виж буквите върху блоковете за управление на помпите, различават ли се, няма да се получи.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах същия проблем. оправих го със смяна на гнп- 500 лв рециклирано .даже човека даде гаранция 100 хил км.

п.с. мойта е същата 2.5 акн 150 кс 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, тия помпи са на безкрайно много километри вече. Отделно са си боклуци по принцип :lach:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на гарнитури беше към 100-150ле самите гарнитури са май към 50лв.

Кви са тия цени.

И първо се надува системата  на 2бара през марлкча от сондата на резервоара, като се запуши другия за връщащата. И се гледа къде ще овлажни. Профилактично първо се сменява клапан филтър. А првантивно при не палене... Се сменяват и всички гумени маркучи. След което се пристъпва към гарнитурите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...