Jump to content

Светна ми лампата на катализатора


Ruslan_1990

Recommended Posts

Здравейте група много ми е приятно да съм част от това семейство..

Отскоро съм собственик на Ауди а4 б7 2007 Avant 2.7 тди 132kw S-Line..Това S-Line беше прекалено но с това искам да добавя че си обичам колата колкото и негативни коментари да бях срещнал преди да я купя🤦🏻‍♂️😀

Та проблема при мене е че днеска до като си карам градско и в един момент ми светна лампата на катализатора и направо пощурях😂..но изненадващото е,че колата не си промени тягата,пъргава е както преди да светне лампата.Все още не я познавам колата добре има-няма 500-600км навъртени с нея...та след това веднага излязох на магистралата вкарах я на режим S и така около 15-20км 150-200km/h и резултат никакъв лампата продължава да си свети и да ме дразни..

И сега молбата ми е някой който е напълно запознат с нещо такова да ми каже какво може да е това.

Само грешка която може да се изчисти или наистина да очаквам нещо сериозно?..

Ще се радвам да прочета първо вашите коментари преди да отида в сервиз..ЩОТ в някои сервизи “Гумата ти е мека..той ти обявява..мотора е за смяна”

Благодаря предварително на всички..🙏🤝🙌

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно е дпф-а

покарай по магистрала 50км с високи обороти.

Ако продължаваш да караш в града със светеща лампа ще се влоши. 

 

Не е лошо и да се видят грешките, може и да има  и проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проблема е във ДПФ филтъра,първоначално тази лампа би трябвало да премигва.Караш на високи обороти докато угасне.Светне ли постоянно, мисля че трябва да се посети сервиз и да се направи принудителна регенерация.Хубаво е да се види каква е грешката първо според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...