Jump to content

Премахване на логин парола на Win 7


Recommended Posts

Да попитам IT-та - как може да се премахне паролата при стартирането на 7ца ? На другия ми лаптоп с 10ка се оправих,но на 7ца по същият начин не става .

 

Този ред "Потребителите трябва...." при 7цата го няма .96bd329a217522001020eaf7d16724be.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако имаш парола, идваш тук в control panel > user accounts и би трябвало да имаш опция: премахване на парола. При мен я няма, защото лаптопа се ползва от детето и съм я махнал. В случая имам да създам.

 

F1082051-666F-44BE-A189-6F4AD5CDD52C.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен няма премахване на парола също, но и ги нямам повечето опции като при теб. Има само change picture, change user contol settings и manage user account

И под тях - To change your password press ctrl alt del and select change password

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става при първият вариант пак го няма реда с "User must enter user name and password to use this computer", за да махна отметката. При втория вариант ми излиза това. Да уточня,че това е Администраторския акаунт. c9efb678b46239328fe1d295a9c524d2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не става, при мен като отворя контрол панела не ми излиза "User Accounts and Family Safety" ,а директно това . Както се вижда има само "Change account type". Като кликна на него и излиза това (снимка 2) и тук както се вижда Reset Password е неактивен бутон. Може само с ctrl alt del да смениш паролата. То и там проблем пробвам да я сменя примерно с 1234 и излиза това (снимка 3)

Хмм, странно днес ми излизаше друго, нещо от сорта на това,че поради privacy politics или нещо такова паролата не отговаря на изискванията.

Имам чуство,че някой админ си е поиграл доста са сложи всякакви ограничения. Харда ни го даде един админ от фирмата на жената,когато нашият изгоря. За съжаление закриха фирмата и, а жената няма никакви негови контакти.dfc78c43cf5b91d47d4723ea7f453fbe.jpg23f359858c6831d32f61d6a1489caf31.jpg13ebdace6e89a148bc271c14098a7c63.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с elevated cmd, run as admin и така

https://www.google.com/amp/s/www.windows-commandline.com/remove-user-password/amp/п

ако е към домейн ще има някакви group policies

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С обратния бутон на мишката върху "My PC" избираш "Properties" и след това избираш "Workgroup" вместо "Domain":

 

Domain.thumb.jpg.6a7d3d9fedd20ebbaceccbbace4eddce.jpg 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен по лесно е да преинсталирам, ако ти се занимава опитай с това      

 
Това е за промяна на паролата ако не я знаеш. Може да не вкараш парола,но при мен не ми разрешава да няма такава
С обратния бутон на мишката върху "My PC" избираш "Properties" и след това избираш "Workgroup" вместо "Domain":
 
Domain.thumb.jpg.6a7d3d9fedd20ebbaceccbbace4eddce.jpg 
Направих го и излезна това, да не стане някой гаф ? Паролата същата досега с която съм се логвал ли ще е ?

Нещо не ми дава да кача снимката

After you leave the domain, you will need to know the password of the local administrator account to log in to computer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казва ти че трябва да знаеш паролата на локалния админ акаунт. Ако не я знаеш след като излезеш от домейна няма да можеш да се логнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но нали беше с win7, а си пробвал на win10?

с диск win се влиза без проблем в cmd през recovery и може да се смени паролата, но е малко по-дебело.

Има и дискове директно за премахване на парола.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot-a с 10ката не е от мой пост, а на колегата CVT. Не искам да сменям паролата, а директно да я махна. Като искам да я сменя през cmd става,но пак иска да е с цифри ,символи ,букви големи малки...Не ми се занимава всеки път да вкарвам такава парола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това са наложените group security policies от домейна за сложност на паролата.

Намери си image за премахване на паролата (ако компа има cd), пекни си го и действай. Може и вече с флашки да става. 

Накрая може просто да трябва да си сложиш друг win

обърках се с цитатите за win10 :)

п.п. ако имаш за премахване, изваждаш го от домейна и след това на локалния админ му махаш паролата и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знае паролата на локалния админ акаунт не е проблем - излиза от домейна и тогава може да махне паролата. Ако обаче не я знае, по-добре да не излиза, защото може да се заключи и да не може да влезе след това без да преинсталира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...