Jump to content

Схема на кабелите/буската на оглелдалата


n0pain0gain

Recommended Posts

Привет,
Тъй като дясното ми огледало му изгоря моторчето и асистента за наклон надоло когато вклювам задна и сега ще си търся друго втора ръка. Обаче се оказа че при тези огледала си има кабелче за всяка екстра и за да не се прецакам, някой има ли напредстава колко кабели трябва да бъдат, или да има някаква снимка/схема или каквото и да е което би могло да ми помгоне да разбера огледалото кой екстри поддържа. И питам не случайно, а именно защото така стана миналата година с лявото огледало обаче и аз без да проучавамд директно купих друго което се оказва че има 4 кабела по-малко от моето, тоест ел. запаметяването и автоматичната бленда като екстри липсвах, та в крайан сметка се получи че получвам 1 екстра за сметка на две други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самите огледала си имат парт номера точно за да не стават такива драми, обаче май ги няма написани по самите огледала ... лек шнур от ауди :steinigung:

 

От друга страна моторчето го има като отделен пар номер: клик тук ;)

 

Ето ти малко жокери за фейсовите огледала:

моторче с памет 7 кабела

моторче без памет 3 кабела (това мисля е стандартно)

подгрев 2 кабела (това мисля е стандартно)

моторче за прибиране на огледалата 2 кабела

затъмняване 2 кабела

Lane change assist 2 кабела като тези са на отделна букса с два пина

home leaving (или както там се води това с три леда от долната страна на огледалото) - 2 кабела

мигач ледове - 2 кабела

за да е всичко точно минуса на 3 от екстрите (подгрев, лед мигач, и home leaving) отиват в обща букса ...

като ако всички тези екстри са налични имаш 15 кабела на 16 пиновата букса + още една букса за Lane change assist

дано не пропускам нещо

 

 

Та от тук нататък е въпрос на сметки колко кабела трябва да има огледалото ... вече кой на кой пин излиза на голямата букса щя трябва някой друг да помогне.

 

Втори жокер с доста играчка е възможно от две огледала да се събере едно което да има екстрите от двете и другото да остане с базовите екстри ;)

За този филм трябва мноооого търпение, депининг тулове и не на последно ръце някой който да е поне малко сръчен за да няма после огледало за кофата:bia:

 

От мен толкова и успех.

 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега много благодаря за изчерпатерния отговор.

В случая става дума за нон-фейслифта (2008 година), като ексрите който имам са: прибирне на огледалата, ел. запаметяване, автоматична бленда и подгрев, като на дясното при вклчване на задна скорост (R) се накланя на доло. Тоест ако на всяка екстра има по 2 кабела, излиза че са 8 за лявото и 10 за дясното.. Дидоди за къминг хоум нямам, фейса няма мигачи, а пък това Lane change assist идея си нямам какво е, единвеното нещо което ти си пропуснал е подгрева.

В крайна сметка не възнамерявам да се занимавам да правя от две едно, но да възможно е предполагам, като дори точно това исках да направя предния път. Майстора тръгна да сваля моторчето за прибиране от едното без екстрите за да си го сложи в това което аз имах, обаче каза че е много трудно да го махне без да счупи нещо тъй като е било сложено по специален начин и в крайна сметка старото го продадох и сложих това което бех купил без екстрите само за да мога да си го прибирам. Просто ме интересуваше да знам колко кабела трябва да има огледалото че като търся да си купувам да знам как да го различа.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай пак кое точно не ти работи на твоето огледало, че нещо не стана ясно ?

Ако е моторчето за прибиране него нямам идея дали е възможно да се смени и също така след бърз поглед в ЕТКА виждам, че не се продава отделно.

 

Моторчетата за огледала с памет имат по 7 жици за всяко от огледалата.

Моторчетата за прибиране на огледалата са с по две жици без значение има или няма памет.

 

За протокола, подгрева съм го написал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

ДА точно така, не ми работи моторчето за прибиране и да знам че не се продава отделно, а и да се продава както вече казах смяната му е трудна и на вярно ще струва колкото цялото огледало втора ръка, така че реално аз на там съм се насочил. Въпроса ми беше основно за това колко кабела трябва да има огледалото за да поддържа следните екстри: моторче за прибира на олгедалото, памет, подгрев и затъмняваща се бленда, тоест от това което ти си напиал разбирам че трябва да има 7 жици за огледала с моторче и памет, за подгрева още 2 и за блендата предполагам са още 2, тоест общо 11 за изброениети екстри? Пропускам ли нещо? 

Ето намерих от един пич дето продава такива огледала, и ми е пратил снимка, в случая по тези кабели мога ли да позная какви екстри има? Успях да преброя 10...
 

104496054_673310743252941_5699132632993156515_n.jpg

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 пинова е буксата,която отива вътре към механизма (ябълката) която управлява самото огледало...

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да буксата е 8 пинова ама се ползват само 7 без значение фейс или префейс ;)

 

@n0pain0gain Буксата която тоя байо ти е снимал се разглобява и излиза в случая на дясно.

 

Иначе огледалото от снимката със сигурност има: прибиране >>> син и розов кабел

изглежда да има:

затъмняване >>> черно зелен и черно сив 

моторче с памет >>> кабелите трябва да са бяло жълт, бял, сово жълт, сиво бял, кафяво бял, синьо червен, червен

подгряването >>>  трябва да са два черни

 

Това е за фейслифтовите огледала понеже такива имам под ръка да погледна.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да използвам темата за да задам въпрос свързан с огладалата, понеже виждам че има спецове с тях.
Проблемът ми е че лявото огледало спря да затъмнява. Ще се радвам ако някой има идея какво да погледна.
Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
Преди 22 часа, P_PETKOV написа:

Да буксата е 8 пинова ама се ползват само 7 без значение фейс или префейс ;)

 

@n0pain0gain Буксата която тоя байо ти е снимал се разглобява и излиза в случая на дясно.

 

Иначе огледалото от снимката със сигурност има: прибиране >>> син и розов кабел

изглежда да има:

затъмняване >>> черно зелен и черно сив 

моторче с памет >>> кабелите трябва да са бяло жълт, бял, сово жълт, сиво бял, кафяво бял, синьо червен, червен

подгряването >>>  трябва да са два черни

 

Това е за фейслифтовите огледала понеже такива имам под ръка да погледна.

 

 

 

А при дясното огледало опцията за накалняне надоло когато вклчиш задна има ли си отделни кабели или се ползват основините 7? Иначе от другите снимки който ми е пратил се вижда че има диод и по-скоро отдоло, а стъклото няма обичайната рамка която е при тези с затъмняването което ме кара да си мисля че по скоро има прибиране, моторче с памет, подгряване и coming home.

 

Преди 10 часа, gogoyanev написа:

Ще си позволя да използвам темата за да задам въпрос свързан с огладалата, понеже виждам че има спецове с тях.
Проблемът ми е че лявото огледало спря да затъмнява. Ще се радвам ако някой има идея какво да погледна.
Благодаря

Тъй като това е електроника, според мен е изгоряло, както и при мен се случва вече второ огледало му гори моторчето, просто няма как да работи вечно. Плюса при теб е че не трябва да сменяш цялото огледало, а само стъклото, като разбира се си търсиш такова което да има автоматична бленда за затъмняване. През VAG COM гледал ли си дали имаш някакви грешки?

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За огледалото не ми е показвало грешка при основно търсене. Има ли опци за тест само на огледалото?
Всички други функции работят- подгрев, прибиране с копчето (пре-фейс е колата), както и настройка на позицията.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На префейс нз дали излизат грешки за огледалата.

Оригинално електрохроматично стъкло е над 700лв (само стъклото!) това е за фейслифта ама едва ли за префейса цената ще е по-различна.

Ако е заминало стъклото няма какво да се направи освен втора ръка или ново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този сайт има ли цели огледала че нещо не намирам..

@gogoyanev втора ръка струва не повече от 50 лв, ако разбира се намериш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Електрохроматично стъкло втора ръка за 50 лв може ако някой си няма хал хабер какво продава. 

 

Ако имаш парт номер ще го намериш. Реално това са същите цени като в Порше 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV само забравих да те питам кабелите за двете огледала (ляво и дясно) нали трябва да са еднакакъв брой? защото при дясното има и екстрата където се накланя на доло когато вклчиш задна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне при фейслифта кабелите са еднакъв брой. Накланянето е функция от компа на вратата след като е налично огледало с памет ;)

 

п.с. При фейса има и накланяне на дясното огледало без да има памет на огледалата ама е полвинчато и работи леко неадекватно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...