Jump to content

Осветление на таблото


daniel_g

Recommended Posts

Здравейте, някой може ли да ми каже , как сме свалят , тези панели тук : 1.jpg

че нещо ги няма лампите, не светят ( така я купих колата ) , а също от кой вид са лампите за тези места ? Същите ли са като тези за заплакта - че и там беше изгоряла но я смених лесно ) 1,2V ?

Благодаря ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=14831

виж ми последния пост в тази тема, ще те ориентира как се сваля панела на климатроника, крушките се сменят лесно след това, другото панелче предполагам като свалиш първия ще ти се изясни как да свалиш и него :D Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да тва имах предвид turbogti че нали не съм инжинер , а икономист , та съм на вие с тез неща :D , а тва за лампите на климата - то е показано с различен от моя панел, но схванх основната идея, та сигурно това панелче на ел.огледалата е на щифт и ще трябва малко да понапъна с отверка - а тва за киламта ще поогледам първо , дали по този начин , става , че показаното на линк-а, които си дал galaboff e цял панела а моя е на по-малки части , както се вижда от снимката . Благодаря ви за бързия отговор :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тоя панел за огледалата както го гледаш се свалиа целиа но лампи4ките не са на стифтове а са запоени и са по малки и от светодиод,но са с светеста жи4ка....и не можах да намериа такива....ниама ги никаде....ако намерис писи....

и като го отворис внимаваи 4е ватре са едни пружинки и пластинки дето като се разпилеиат ниама сабиране

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След прочита на нещата тук попрескочих до паркинага доло , при колата и поразглобих - и установих , че големия външен панел , около климатроника е на щифтчета , това малкото парче около копчетата за ел.огледалата е с болт (зеленото) - а в момента имам само отверки , така че ще продължа довечера в къщи Img_2282.jpg

а за лампите на климатроника - да както си ми пратил линка galaboff , така продължава - с два шестограма от двете страни и се вади целия климатроник (жълтото) :D А що се отнася до лампите , ще ги видя , аз имам под ръка тези (малко е размазана снимката, че телефона не може да фокусира толкова близо - но тва са 10ст ) Img_230.jpg

. 12V 1,2W Такава сложих на запалката , че и там беше заминала.

Благодаря на всички за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

продават лампи с конзоли в почти всеки магазин за авто части с различна мощност са , не взимай по голяма мощност да не почне да топи пластмасата около нея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: ... 1.2 W (вата) 12 V (волта) искаш да кажеш...

Аз не съм много съгласен. След смяната на касетофона със CD реших да се поровя и да видя как копчето за регулиране на осветлението на таблото влиае на касетофона. Намерих една червена жица и като я закачих на волтметъра и почнах да въртя копчето по спомени май се менеше напрежението между 0.7V и 1.2V, та си мисля, че и останалите лампички по таблото трябва да са 1.2V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега тоя панел за огледалата както го гледаш се свалиа целиа но лампи4ките не са на стифтове а са запоени и са по малки и от светодиод,но са с светеста жи4ка....и не можах да намериа такива....ниама ги никаде....ако намерис писи....

Колега тези крушчици ги има във всеки магазин за електроника, ако не можеш да намериш пиши да ти пратя 5-6 имам и в момента.

Няма крушки от 1,5 В в колата всичките са на 12В.

На моя джойстик за ел. огледалата крушките ги замених със ярки червени светодиоди, като на всяко пънче (стрелка) му монтирах такъв светодиод, резултата е убийствен. Така направих и с копчетата на ел.стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампичките на джойстика са такива(като на снимката). На платката са свързани последователно(това го установих след като сглобих ключа). Понеже тези които сложих са 12волта и едната свети по-слабо. Така че ако търсите крушки трябва да са за по малко от 12в. Предполагам, че може да се преустрои и да се свържат паралелно, но сега не ми се разглобява пак. Също могат с малко търпение и умение да се монтират светодиоди.

post-3985-1174208972_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешиш колега не са свързани последователно, защото ако е така при изгаряне на едната крушка ще спре да свети и другата, което не е така защото съм ремонтирал бутони при които беше изгоряла само едната крушка и светеха само две от стрелките. Това което се случило при теб е че си сложил крушки с различна мощност, лошото е че ако отидеш да ги купиш не можеш да си поръчаш крушки с еднаква мощност, затова преди да ги монтирате, подайте им захранване и на око определете дали светят еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите , само едно малко въпросче , след разглабянето , стигнах до това :

Img_233.jpg

И тва трябва да разглобя за да стигна до лампите , маи?! Изглежда ми капсуловано и ме беше страх да не го счупя , та не съм го разглабял .

А както казват някои от вас - и при мен светята само 2 от стреките за управление на огледалата - на дясно и на горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е капсуловано и то си личи отстрани има зъбчета с няколко тънки отверки надигаш и го отваряш вътре на платката има запоени две крушчици като обсъжданите по горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак , Благодарско на всички ви за отзивчивоста, помоща и насоките :mukkies: . Та смених , всичко което не светеше :bia: разглобих докрай , машинката за ел.огледалата и смених и 2те лампички с такива които е показал Zhivko намерих ги в магазин за електроника , 40ст струват , и аз взех червени ,че бели нямаше и сега светят ОК и на климатроника смених 2те външни лампи , за копчетата , те са по 1,20лв - сега всичко свети! Пак ви благодаря - следващото нещо, с което ще се занимая е почистване на лупите и фаровете , че на къси съм като сляп , все едно свещ съм сложил отпред на капака ! Намерих си нагледно със снимков материал как става , та се надявам да ги почистя този уикенд. Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...