Jump to content

!!!Проблем с мощността на ауди а3 1.8Т!!!


DennisYordanov

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с мощността на ауди А3 1.8Т куатро 150 коня.Проблемът е следният(и на газ и на бензин го прави):когато и подадеш рязко газ няма проблем до 3 хиляди оборота и веднага след това почва да се влачи и отзад пука все едно някой ще каже,че съм с права тръба.Някой път го прави,някой път не,но по често го прави ии дори и да не го прави то се усеща,че колата не върви така както трябва.

Ходил съм по много майстори и много приказки съм чувал:

-като смениш блоу оф-а с оригинален ще се оправи...

-като и сложиш качествен софтуер ще се оправи и т.н...

Дори и след “ъпгрейда” е същото въпреки,че колата в момента е 200 коня след софтуера..

Видях,че миналия собственик нещо е правил по двигателя защото е с глава на ауди ТТ(АРХ) та ако някой разбира повече ако може да ми обясни от какво може да е проблема.Благодаря

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някой цилиндър не се възпламенява горивото според мен , пълни изпускателната тръба с неизгоряла смес най вероятно и гърми в ауспуха  .Свещите и бобините как са ,проверявал ли си ги ? На празен ход двигателят спокоен ли е и на място при подаване на газ как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, crash77 said:

В някой цилиндър не се възпламенява горивото според мен , пълни изпускателната тръба с неизгоряла смес най вероятно и гърми в ауспуха  .Свещите и бобините как са ,проверявал ли си ги ? На празен ход двигателят спокоен ли е и на място при подаване на газ как е?

На празен ход не играят оборотите и на бензин и на газ,при подаване на газ си е перфектна хубав плътен звук,а иначе за бобините не съм гледал,но свещите съм ги сменил с нови на беру.

Турбото си се чува хубаво.

Бях ходил при едно момче със s3-ка и той се качи да я усети как върви и ми каза,че много бързо отпускала въздуха от блоу оф-а мисля,че каза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...