Jump to content

a3 8p 1.9 или 2.0 и какъв код на мотора ?


Recommended Posts

Здравейте, колеги !  Насочил съм се към A3 8P или Golf 5 1,9 105к.с или 2.0 140к.с .До сега дизелова кола съм нямал.
Четох доста мнения, но повечето са стари от преди 6-7 години.
До колкото знам 1.9 105к.с е здрав мотор и икономичен. 
Четох, че 1.9 при много километри , износва разпределителен вал. Макар и здрав, някои от тези мотори понякога късал мотовилка, и останалата част от мотовилката пробива блока. Чупели биели и целия двигател се чупи. (Особено го забелязах при хора с код на двигателя BXE). Кой код на мотора да избера за 1.9 105 к.с ? Какви са проблемите на този двигател или на определените кодове на двигателя ?

За 2.0 140к.с всички казват, че пукат глави. Някой казват, че трябва ако е 2.0 140к.с да е с код на двигателя БММ 8 клапана, други пък няма значение кода на двигателя само главата трябва да е с буква Ц без значение от кода на двигателя, други пък ако взимам с код на двигателя BKD да избягвам  номерата на пукащите се глави  V125 V130 V320 V330.

Кое да избера 1.9 105к.с или 2.0 140к.с. 

При 1.9 105к.с какво да гледам кода на мотора ли или нещо друго ?

При 2.0 140к.с какво да гледам да е БММ, да е 8 клапана, главата да е с буква Ц, ако е BKD да избягвам V125 V130 V320 V330.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери бензинов, стига гледахте тия стари изтормозени печки. Ако не ти трябва мощност си вземи 1.6 бензин и си карай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 взимай и не гледай кодове а дали е сервизирана както треа.майстор да я види преди покупката.

Ако седнеш да четеш за глави помпи дюзи турбо скоро ауди нема да си купиш :)  (пък и която и да е друга "нова кола" на 15г)

приготви си едни 2к+ след покупката и си карай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм с двете ръце за 2.0ТДИ, година и повече карам такава и не ми създава никакви проблеми. Върви перфектно за купето си и не ми гори много. Извън града ми дава около 5.5, с климатик и не карам с 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е твоята ? Какъв код на мотора ? И ако знаеш главата с каква буква е - А , Б ,Ц ?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...