Jump to content

А6 C6 4F Грешка P0501


lestatos1986

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

От няколко месеца имам Ауди А6 C6 4F 2.4 Бензин/Газ. Наскоро жената мина през един бордюр с предна дясна и задна дясна гума, от което са се спукали и двете гуми. Отидох на място, за да сменя гумите и след  смяната на гумите скоростите леко прехълцваха. На следващият ден като запалих всичко си беше наред и след 1-2 километра, изведнъж отказа скоростомера, светнаха лампите за ABS/ESP, ръчната и спирачките и хидравликата на волана взе да се губи. Ходих при майстор. Диагностиката показа, че е от сензора за ABS-a на предно дясно колело. Майсторът го поръча и го смени, след което се оказа, че не е от сензора и даде нова грешка P0501.   Когато колата е студена и се запали не дава никакви грешки. Скоростомерът, стрелката за бензина, сервото и ръчната също си работят, когато запаля и няколко километра по-късно всичко се срива. Някои имал ли е подобен проблем? 

П.С: Не знам дали има връзка с проблемите по-горе, но седмица след случката колата не иска да обръща на газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми звучи като хлабави връзки на кабели вследствие на удара в бордюра,но разбира се това са предположения. Какви грешки е записала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката, която даде отначало беше на ABS сензора и механика каза, че го е сменил и проблема не се е оправил и е върнал старият сензор. След което колата е дала грешка P0501. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също така провери буксите по скоростната кутия, дали не са са разместили, не е зле да се напръскат с контактен спрей.
Ами не е зле да ги смениш със същия като задните гуми размер, защото колелата така дават различен сигнал за въртене чрез абс сензора и може от там да идва коледната елха на таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те може да са различни цолове, но с еднакъв външен диаметър.

А и не може от гумите да има проблем със скоростомер, хидравлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диаметърът мисля, че е различен. Все пак ще пробвам да ги сменя, понеже тогава сложих две стари, които ползвах преди. 

Повече ме притеснява, тази грешка, която се появи в последствие. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...