Jump to content

Осветление табло


kemran_rs

Recommended Posts

Здарвейте. От два дни съм собственик на Б5-ца 1.9 тди 116 к.с.

Проблема ми е, че таблото и централната конзола светят много слабо, дори в тъмните часове на денонощието.

Пробвах с въртене и на двете врътки на таблото (за дневния километраж и за часовника), нито с дърпане+въртене, нито с натискане+въртене, нито само с въртене успях да направя нещо за усилване на осветеността.

В лявата част под волана нямам врътка за осветлението, а само за височината на светене на фаровете.

Как се вменя това ниво на осветление, не мога да схвана?

 

tablo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз съм със а4 1.9 110к.,и намалям или усилвам осветлението на таблото само с въртене на лявата врътка, без натискане или дърпане, и моето табло е с аналоговия часовник, вярвам че ще е еднакво. Ако няма разлика в осветяването сигурно има някакъв проблем в таблото. Поздрави. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Лявата ми врътка не се върти. Само се дърпа назад. Дясната се върти, но нищо не прави, а тя се натиска на вътре.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора е супер, пали за половин секунда.

Вече си мисля, че е развалена врътката и това е.

Редактирано от kemran_rs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- вероятно е развалена дясната врътка от която се регулира осветеността или километража ти е от А6 , а там се регулира от друго място. 

Разглоби километража и провери има ли потенциометърче под врътката и ще разбереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Установих нещо друго. Когато е светло през деня или нощем като светна плафона, уредите светят силно, а когато е нощем и е тъмно се намалят автоматично.

Е това не го очаквах от Б5 да има датчик за светлина в купето.

Явно си мисли, че ще ме заслепява и не мога да увелича осветлението когато е тъмно.

Други такива Б5-ци няма ли тук?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редакция:

Светлината в купето няма нищо общо, просто като светна плафова и се усилва осветлението на километража и централната конзола 🤣🤣🤣

Явно нещо е свързано не както трябва и си нямам никаква идея какво е то 😄

Между другото ми премигва и CD Player-a, което ме съмнява, че също има нещо общо с проблема за осветеността на уредите и конзолата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имаме развитие по темата.

Понеже и моя Full FIS е нагорял, един приятел ми даде от неговото старото Б5 километража да имам поне хубав FIS ...

Такаааа, свалям аз моето табло и какво да видя, на него пише с маркер от морга А6 ... Като се разрових малко из нета май видях някъде,

че на А6 Ц5 усилването на осветлението е от врътка долу до волана, а не от тия двете врътки на самия километраж 😁

И такааа, вече светя стабилно и виждам кво натискам :D

IMG_20201119_193246.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...