Jump to content

Джанти 19-ки и гуми 255/40/19 от A8 D3 2005


KDebian

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Имам едни джанти от предишната ми A8-ца (D3 модела) и ми харесват джантите, които изглеждат така: Примерни джанти D3.

 

Въпросът ми е ще паснат ли на A6 C6 2005-а година? Джантите са 19-ки. Преди на тях бях сложил гуми 255/40/19. Понеже ще се купуват нови гуми - същия размер ли да търся или с различна височина?

 

Благодаря предварително!

Редактирано от KDebian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oригиналния размер за 4F е 255/35/19

Aко си с S-Line окачване има някакъв шанс да опират.

За въздух и стандартно окачване 255/40/19 стават на 100%

 

п.с. Разбира се опирането зависи и от джантите, но при въздух и стандартно окачване, няма драма с джанти 9J и ЕТ33 за по-изнесени нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Окачването е на амортисьори. Понеже само джантите ги имам, а гумите ще се купуват тепърва дали да сложа 35 или 40? Откъм возия мисля, че 40 ще вози по-меко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.11.2020 г. at 11:28, KDebian написа:

Благодаря за отговорите! Окачването е на амортисьори. Понеже само джантите ги имам, а гумите ще се купуват тепърва дали да сложа 35 или 40? Откъм возия мисля, че 40 ще вози по-меко.

Колега аз съм със обикновено окачване тип -1BA карам с 245/40/19 със същите джанти разлика във возията почти не усетих но нямам крива джанта вече две години а на 35 не бяха така нещата.

П.п въпреки че всички гумаджий казваха че няма да станат пробвал съм и 245/45/19 влизат и не закачат но само за проба 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето гумаджиите освен да отвиват/завиват и понякога недозавиват болтове за друго кажи речи не стават ... така, че съвет за съвместимост на гуми и джанти мани бегай :)

 

245 или 255, че има разлика ?

 

п.с. Разбира се има и изключения от правилото.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...