Jump to content

Демпферен маховик, дали е за смяна?


radko1340

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам един въпрос на който мисля, че знам отговора но просто искам да съм сигурен. 

Някой може ли да ми каже, какви са симптомите на разбит демпферен маховик? 

Преди две седмици сменихме на мой приятел на колата (Ауди А4 Б6 2.4 170к.с.) съединителя (феродо, претискател и лагер) и всичко беше наред, докато той не каза да ходим до един град (не пиша кой е града защото живеем в Германия) на 90 км. На отиване той кара и всичко си беше наред, но на връщане се качих аз да карам и още при потеглянето усетих вибрации, но помислих, че е от пътя или гумите но не след дълго установиха, че вибрациите се усилват при подаване на газ. Спряха колата и като я форсирам започва силно да се тресе, дори и с натиснат и пуснат съединител си вибрира. 

Днес я разглобихме и погледнах нещо да не сме обърнали при сглабянето предния  път но всичко си беше наред докато не реших да завъртя маховика с ръка. Стори ми се, че има доста голям лувт и съм почти убеден, че цялата вибрация идва от него. Направих му клип, ще се опитам да го кача и хора който наистина има представа да кажат дали маховика е за смяна или може да кара още. 

Благодаря предварително. 

Моля спестете си тъпите коментари. 

 

 

https://youtu.be/IDUD9zh5vKU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предната седмица го смених,тракаше яко ,първо само на натиснат педал на съединителя,после почна да се чува постоянно,а е на 20 000 от смяна на комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...