Jump to content

Спомагателна електрическа водна помпа


Panzerwagen

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

вече година се радвам на първото си А6 C7. Колата е в отлична форма, на малко километри (53,000) и допреди седмица нямах проблеми с нея. 

 

По празниците на магистрално шофиране с около 130 км/ч мощността падна, светна лампата за подгревната система, а след рестарт на двигателя - тази угасна и светна check engine. На диагностика в Ауди ми казаха, че проблемът е в спомагателна електрическа водна помпа, която в моя случай се достъпва през предния ляв подкалник.

 

Приятел ми сподели, че я е сменял 2 пъти гаранционно - веднъж на 5,000 км пробег и веднъж на 15,000 км пробег. Очевидно дават дефекти и се чудя дали да дам 1,200 лв за смяна в Ауди и 2 години гаранция, или да намеря алтернатива с неоригинална част за 280 лв., което включва и труд. Разликата е значителна и ще съм благодарен, ако споделите мнение и опит.

 

Поздрави,

Венци

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали има някаква ревизия въпросната помпа и по това се ориентирай какво да вземеш. Дай парт номер да видим каква е историята. Това са много пари за такава част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря,

 

за какъв номер става въпрос - за артикулен номер на частта в Ауди по техните каталози или за партиден номер, който е изписан на самата част?

 

Редактирано от Panzerwagen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, тая помпа е подобна ако не и същата като на чарджъра на 3.0тфси.

Моята я убих без да искам и се наложи да слагам заместител. Поръчал съм си друга от ибей.

Лесно можеш да си намериш за 100-тина лв втора ръка. На твое място бих направил така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...