Jump to content

От 1.8 AEB 150 към 225


the_doctor1

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми смяна на консумативи с ревезиране на главата с гумички и т. н., мотора е 1.8 турбо 150к.с. АЕB, че мисълта ми е възможно ли е така и така ще разхвърлям мотора да си взема от ауди тт 225 к.с.всички необходими чаркалаци че да му вдигна кончетата евентуално.Въпроса ми е дали е възможно това което си мисля и кои части точно трябва да взаимствам от този мотор които е 225коня. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, the_doctor1 написа:

да си взема ауди тт 225 к.с

 ти решава проблема кардинално.

Я пак да повторим, ще си "монтирваш" "части" от 225 мотора при ТТ, на 150 АЕВ и ще го прайш 225(АЕБ-то)?!?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, NIKO написа:

 ти решава проблема кардинално.

Я пак да повторим, ще си "монтирваш" "части" от 225 мотора при ТТ, на 150 АЕВ и ще го прайш 225(АЕБ-то)?!?

Кое толкова те удивлява, това по горе което си написъл меко казано ме дразни, не съм те питъл дали има смисъл или не, въпроса ми е друг, ако ти е прекалено безмислена темата или подмини или, ако искаш толкова много да си искажеш мнението след това се обоснови с аргоменти,почвам да се чувствам все едно съм в,, bg mama,, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теория е възможно, но на практика най-вероятно няма да стане. Много по-лесно е да идеш в Маднес в Пловдив да ти я чипнат на Stage 1 и да стане 195 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 7.02.2021 г. at 20:30, NIKO написа:

 ти решава проблема кардинално.

Я пак да повторим, ще си "монтирваш" "части" от 225 мотора при ТТ, на 150 АЕВ и ще го прайш 225(АЕБ-то)?!?


Колегата "Нико" е сериозен - не е искал да те "нерви" - просто пита - не приемай градивната критика като "таралежене" !
Много по сложно е това което си решил - не е просто да плеснеш нещо си от ТТ 225коня на АЕБ ...
Трябва доста неща - най малкото (найстина НАЙ малкото) е да вземеш  дюзите, горивната помпа и датчика за въздуха ...
Най вече трябва да смениш Биелите колега - щото ще те изнедата много неприятно ако си "късметлия" (обикновено работи закона на Мърфи) !!
След което да смениш турбото с К04 ... и те така .. има още ама е дълга тема !!
Та - Помисли си по Въпроса !!!
И Късмет 👍 !

Редактирано от valentinhan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...