Jump to content

Всичко работи - мощност няма / 1.9 TDI ARL


SCHwabata

Recommended Posts

Колата е Голф 4 - 1.9 помпа дюза ARL.
Проблема - геометрията ми беше запекла отново, хванах се вчера и я раздвижих с препарат за фурни. На разкачен актуатор се движи съвсем свободно вече. Събрах всичко, паля, газ и няма никой. Преди манипулацията 3 от 10 пъти си вървеше както трябва. Сега няма никакво турбо, няма свистене, няма тяга - нищо.
Правих тест на basic settings 11 канал - вакуума дърпа от край до край актуатора и геометрията (следователно N75 работи ? ), обаче стойностите на компютъра не се променяха, нямаше и характерното свистене в крайно положение.
Дебитомера работи в стойности. Катализатор няма. Грешки не записва никакви.
Лог не съм правил, защото след 2400оборота влиза в авариен режим, колкото и пъти да пробвах.
Преди 20 000км. правих абсолютно същата процедура - тогава при първото подаване на газ, отзад стана черен облак и колата си тръгна идеално.
Сега обаче обратното. Всичко изглежда идеално на теория, обаче турбо няма.
Ще съм благодарен на всякакви идеи и мнения, защото нещо просукам, а така едвам се кара.

 

Знам колко много теми има, но нито една не намерих със същите симптоми. Писах и във фауве форума, но повече идеи и съвети са добре дошли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мап сензора какви стойности  показва? Ако влиза в авариен режим трябва да има грешка записана.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбинита не е сваляна физически, за да обърна геометрията.

Проблема скоро ще бъде разрешен (механичен е), като има голяма вероятност спрея за фурни и моя милост да са направили мизерията вътре. 

Благодаря на Пепи и тук за усилията и съветите, с които ми помогна !!! 

Ще споделя като има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднъж запекла геометрия май трудно се оправя. Просто се вкопава в корпуса и съвсем скоро отново се проявява проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...