Jump to content

Съвместимост километраж от S3 на А3


emo_841

Recommended Posts

Здравейте ,както става ясно от заглавието искам  да попитам дали може  да си сменя  километража от такъв на S3 .Също така  ако километража е свален от кола със 2 врати ще има ли някакъв проблем със съвместимоста със моята ,която е 4-5 врати?Друго което установих.Във една обява попитах продавача  за бензин или дизел е таблото,той ми отговори,че става и за двете,след като се кодира със Vagcom .Искам да ми кажете това така ли е или просто той иска са си продаде стоката .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, но има условности за да стане като хората. ето в тази тема има полезна информация. За какво ти е да слагаш S3 табло? на мен лично изобщо не ми допадат. По добре си вземи фейслифтовия километраж. Относно бензин - дизел / мили - км, да може да се преправи стига да знаеш как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за бързия отговор първо!! Да може и този само със фул фиса без да е от S3  .Също така искам да се сложи и борд ръчка ,тъй като моята няма .Сигурно става след като се повери на човек,който да знае как

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, emo_841 написа:

Сигурно става след като се повери на човек,който да знае как

Да, става. Трябва ти ръчката, сивата букса и човек, който знае какво прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А има ли значение дали е от кола със десен или ляв волан,защото повечето обяви са със коли от Англия!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да разбирам.че задължително ли трябва в мили или не е!?

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо задължително. Това за таблото в мили го писах, по повод въпроса ти за антличанката. Иначе, ако си намериш табло в километри, най-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм обръщал внимание до сега на такъв в мили кодиран на бритиш дали наистина освен пробега, показанията на борда също са в мили. Иначе се прекодира на germany или rest of world и той си обръща единиците в километри. Интересен ти е въпроса и ще проверя при възможност колкото за информация, но след прекодиране мога да потвърдя че си отчита коректно.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Защото в една обява на снимката се вижда че компютъра показва в мили и се сетих за това.

Screenshot_20210721-141712_Chrome.jpg

Редактирано от emo_841
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След прекодиране, навсякъде на дисплеите ще показва в километри. Дразнещо е само, че стрелката е в мили (линейна).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 21.07.2021 г. at 19:23, bsdnikolov написа:

След прекодиране, навсякъде на дисплеите ще показва в километри. Дразнещо е само, че стрелката е в мили (линейна).

Здр.смених километража с такъв  от S3 но борда не показва разхода на гориво ,моментен или среден разход  .с една дума не работи .Майстора дето го слага каза че може би няма  С AN комуникация .Имало модели от 98 до 2000г. Без тази CAN и неможело да има борд.Моята кола е 1.8 125к без турбо АGN .4 врати. .мисля, че е междинен модел средно м/у префейса и фейслифта отвътре има някои подобрения като корите на вратите примерно,но отвън неможе да се каже че е фейс.Възможно ли е да елишина от тази екстра.?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Проблемът ти е в таблото. Информацията за разхода се поддава директно по екуто чрез импулси с единичен кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че е дефектно ли! Незнам другите неща си работят правилно ,като часовник ,стрелки .само компютъра показва 0,00 /100 разход .Паля колата ,показва 10.0/100 тръгвам ,става 3.00литра ,1.00 лит.,и след 5сек.0.00 и няма промяна .до следващото гасене/ палене и пак се повтарят нещата .незнам дефект ли е или не не знам!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така описано (с намаляващия разход стигащ до 0), ми звучи точно на дефект на таблото или липса на кабела, пращащ информация от екуто до таблото за милиграмите употребено гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, bsdnikolov написа:

 

Ще проверим и двата варианта тези дни и пак ще пиша ,благодаря!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,днес пак гледахме със майстора километража и искам да ви кажа,че най накрая показа  стоиности бордкомпютъра.Просто смени на някакъв друг канал импулсите или там както се нарича  през вагкома. Обаче искам да ви питам нещо така ли трябва да бъде това:...

При палене и тръгване моментния разход е 10.0/100 давам  първа , тръгвам става 0.00 и след 3.4сек почва да опита стойностите.Давам пример .при тръгване литрите могат да се покачат до 18,23/ 100 ,което съм го виждал и по клипчета ,което е нормално,зависи колко газ даваш и след това е в порядъка на 7,8 9.5 10. Градско по булеварди да речем..Друго забелязвам,при спиране в покой или при движение и когато я пусна  поинерция разхода не се променя .,не отива на нула а си остава така със показания както се е движела.

Тест 1:

Колата е по инерция/ на свободна не е 00/0 борда ,включвам на скорост и тогава става 0/00 това в движение говорим и след 4,5 сек показва даден разход.

Тест 2: спирам разхода си остава такъв какъвто е бил при движение ,тръгвам става 0/00 и 1ва ,2ра скорост и почват показанията.Т.е има забавяне.Майстора звънна на колега и той каза че аудитата ,незнам точно 3ките ли били така не е  като при други коли ,при покой да показва 0/ 00 или някакви милилитри  ,все пак колата работи нали!?.Искам да питам така ли е и някой със Ауди 3ка да каже как е при него.Благодаря предварително !! Стана малко дълъг въпроса,може би сте ме разбрали какво искам да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 minutes ago, emo_841 said:

Колата е по инерция/ на свободна не е 00/0 борда ,включвам на скорост и тогава става 0/00 това в движение говорим и след 4,5 сек показва даден разход.

 

Когато спускаш на свободна разходът не е 0л/100 км, затова ти и показва колко е. 0л/100 км е когато спускаш на скорост (без да подаваш газ) - тогава бордът си показа 0.00л/100км.

 

Quote

спирам разхода си остава такъв какъвто е бил при движение

 

Това е нормално. При А3 не показва разход на място в литри/час, както при Голф 4 например. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг въпрос !? Има  една стойност само Км. .това оставащи километри ли са,! 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ли ти се е като на мен от 120 да стане 130/140  оставащи км.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случва се. Всичко зависи от това колко ти е тежък крака и в какви условия шофираш (градско/извънградско). Сам разбираш, че ако ръчкаш по малки улички скоростите, а след това излезеш на булевард или извън града, разхода ще падне, съответно оставащите километри ще са повече. При мен можеше да се разчита на показанията с прилично голяма точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно забавянето на показание на стойности можело да е заради това,че съм със жило на газта а на други е електрически. И ставало директно към компютъра така ми каза човека който го свърза

Редактирано от emo_841
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...