Jump to content

Смяна на оригиналното сд


Recommended Posts

Здравейте, днес смених оригиналното сд на колата на   ауди а4 б6 2002 година с пайнерка и само тонколоните отпред ми работят  отзад изобщо ги няма някой може ли да ми даде съвет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е несъответствие в разположението на пиновете на буксата на cd-то и на буксата в колата.Може задните говорители да са намалени до "0" на cd-то!

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиновете трябва да се пренаредят и да се намали нивото чрез конвертор, защото има отделен усилвател в багажника за суб-уфера и задните говорители.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сложно стана. Продават се кабели  преходници за задния усилвател  . Ползвах ги известно  време , но не ми хареса звученето и си пуснах самостоятелни кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабелите и преходниците не намалят нивото, само ти спестяват пренареждане на буксата, което отнема 2-3 минути. Без конвертор обаче свързваш изход за говорители към вход на усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://tpetrov.com/search.php?prod=Автомобилна+букса+преход+054+ISO   Това са кабелите .  Ако хванеш сигнала след крайното стъпало  вкарваш допълнителни нелинейни изкривявания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновения сигнал за усилвател от плейъра е прекалено слаб за този нестандартен усилвател в багажника и задните говорители ще свирят слабо, а суб-уфера изобщо няма да го чуваш. Затова единствения избор е да намалиш сигнала след крайното стъпало на плейъра с конвертор като този от линка по-горе. Аз съм с такъв и работи идеално. Ако идеш да ти го монтират в Авител в София също ще ти сложат такъв.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но без него CD-плейъра едва ли е достатъчно мощен да ти дава достатъчно силни ниски през суб-уфера в багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...