Jump to content

Изплащане на щети от гражданска отговорност


Recommended Posts

Здравейте , интересува ме на какви цени горе долу изплащат от гражданска отговорност.  Имам протокол от КАТ , че птп то не е по моя вина. Във описа от застрахователя ми написаха лява предна врата подмяна боядисване,  ляв калник ремонт боядисване , задна броня подмяна боядисване , спойлер на задна броня подмяна боядисване,  ляв стоп външен подмяна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При спукана задна броня (демонтаж-лепене-боядисване-монтаж) застраховател по ГО ми плати 90лв... след възражение още 60лв. Ремонта ми струваше 400лв.

Сега чакаме решението на съда. За целта задължително се вземат фактури за всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е смешна сума , дано спечелиш в съда. Чакам да кажеш като има решение,  че ми стана интересно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди а6 4ф миналата година: Леко чукнат преден калник, надраскана предна броня, надраскана джанта и леко съсан борд на гумата (още я карам така)

Левинс ми платиха 650лв, като целият ремонт ми излезе под 100.По принцип труд не съм плащал, но дори да бях платил, пак щяха да ми останат доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен от левинс ще ми изплащат,  дано не се изложат. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През годините съм имал щети по гражданска от тях 3 пъти на различни коли и винаги съм бил доволен.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10.11.2021 г. at 15:08, D3us3x написа:

Това е смешна сума , дано спечелиш в съда. Чакам да кажеш като има решение,  че ми стана интересно.

Излезе решението...

Равносметката - спечели системата (съд, адвокати), загубиха застрахователя и аз...

Назад съм с 210 лв, без да включвам загубеното време и нерви.

Съда призна на 100% оценката на вещото лице, призна разхода ми за наем на автомобил, не призна 50 лв от адвокатския хонорар и не призна разхода ми (50 лв) за демонтаж/монтаж на детайла за допълнителния оглед, поискан от застрахователя. Може би там направих грешка в подготовката на документите, но не очаквах да не признае разход, вписан във фактурата, въпреки цитираното определение на ВКС...

През 2013г имах подобно дело срещу друг застраховател и тогава съда цитира същото определение, не призна оценката на вещото лице и ми призна всичко, за което имах фактури...

И те така... без вина си на загуба...пък чинно си плащай ГО... Може би преговори със застрахователя ще са най-удачното решение, защото те загубиха най-много (освен ако това не им е необходимо по някаква причина...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...