Jump to content

Ауди А7 3.0 ТФСИ


Denis Asenov

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

 

Като за начало за много години, живи и здрави.  
 

Харесах си едно Ауди а7 2012г. Със мотор 3.0 ТФСИ, но незнам нищо за този мотор. 

Въпросите ми са,

— какво трябва да гледам при оглед ? 
— Колко харчи градско/извън градско ? 
— дали по добре върви от 3.0 ТДИ ? 
 

благодаря предварително 

 

Поздрави Денис. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харча на тоя мотор много зависи от маршрута и стила на шофиране: градско 12-15/100, извън 10-12/100 … ако много настъпваш или караш само кратки маршрути може и повече.

Мотора е здрав, има една картерна вентилация за смяна, ако подхарчва масло - за да се стигне до нея се маха чарджъра.

Върви по-добре от 3.0ТДИ, а с ремап става още по-приятен.

Важното е да намериш кола, която не е смазана от каране, че за 10 г. може да са и врътнали едни 500к км. и след това ще трябва да бориш “бабешки” заболявания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Запали го на студен двигател и се ослушвай за странни шумове , проверка кога е сменяно масло на кутията ако е възможно в дилъра или в сервиза където е поддържа . Окачването може да проскърцва , ама се сменят само тампони и не е скъпо , провери дали всички системи работят , задължително да имаш поне 2 ключа , че не са евтини или допълнителен коментар на цената :) оглеждане за течове . 

   Аз съм с ремап,и  в града при нормално каране (до към 80 ) 14-14.5/100 , извън града до 9-9.5/100 с до 140-150км/ч . Ако е тръгни -спри гори повече но на зареждане пълно -пълно ми дава това което съм написал . Доста добре върви и позволява да се товари до 500h.p. без проблеми :) /финансово ремапа за 500h.p. е по скъп от частите :) /

  Картерната вентилация не е никаква драма , не е скъпа и аз сам си я смених . С всички гарнитури ми стъпи около 500лв. Само че 1 съвет от мен ако я сменяте сменете и гарнитурата на пласмасовия корпус на масления филтър . При мен протече от там и така или иначе всичко беше разглобено смених и него с всички съпътстващи гарнитури и о-ринги . Ако имате частите под ръка , и за 1 ден се случват нещата / при мен за 2 / 

263707838_231252942482735_7978622603189177401_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...