Jump to content

Инсталиране на Bluetooth, олекотяване завъртането на волана, активиране на скритото меню, ползване на VCDS


Sova

Recommended Posts

Здравейте, преди няколко дни закупих Audi A4 B8 Sedan 2009 година, ръчни скорости.

Имам два проблема, нямам bluetooth, и волана нещо ми идва много стегнат и бая се зоря, като го въртя, бих искал да го отпусна, ако е възможно.

За Bluetooth-a:
В обявата принципно пишеше, че колата има bluetooth, уви като я взимах не съм обръщал внимание на това.
Реално като натисна копчето TEL, което би трябвало да е опцията за bluetooth, ми излиза съобщенито "Telephone is not installed!".

След четене из чуждестранни форуми, излиза, че проблема може и да се реши, като през някакво си скрито меню, се активира bluetoth-a и след това се ползва VCDS софтуер-а и се настрои и от там допълнително.

За стегният волан:
Волана ми идва нещо доста стегнат и ми е кофти когато го въртя, нещо се зоря :D. Говорил съм с приятели, които карат Аудита и след като ми тестваха колата, казаха че и при тях е така стегнат. Пак след четене излиза, че може да се отпусне твърдостта на волана отново чрез VCDS, но не знам колко е вярно това. До сега кола с толкова стегнат волан и толкова трудно да го въртя не съм карал.

За скритото меню и VCDS:
След четене из нета, излиза че това скрито меню на MMI се активира отново чрез VCDS. 

Проблема обаче е, че не съм наясно стоя софтуер. До колкото разбрах, май има и безплатна версия на софтуер-а, обаче не знам дали в безплатната версия ги има настройките, които ми трябват. Също така не знам какъв кабел трябва да си закупя.

За MMI:
Също не мога да разбера коя веерсия MMI има колата ми.
 

IMG_0259.JPEG

IMG_0260.JPEG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Волана при мен / автомат / си има допълнителна настройка . В кой град си , виж инфото за сервизи и препоръчани хора на които можеш да се довериш и да идеш направо при човека да види какво може да направи за теб :) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип е по тежък от на другите марки коли които съм имал , но се свиква :) но усещането вътре е доста по "луксозно" от коли на 10-12 години  за 10-12000лв . Гумите също ако са по широки от стандартните за модела също оказва влияние . Пробвайте с малко по напомпани гуми , може да има минимална разлика .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, ShadowM написа:

Един Carplay и ще имаш и Bluetooth, и Carplay / Android auto - пък мобе да добавим и SmartTV.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk
 

Ще поддържа ли и фабричните менюта на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми стана интересно това , ама много пари ми се виждат за нещо което няма гаранция какъв ще е резултат. Ако някой колега от форума си е правил такава интервенция , нека сподели с инфо , снимки и по подробна информация -модел , време за инсталиране , евентуални проблеми  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
На 24.01.2022 г. at 23:49, ShadowM написа:

Един Carplay и ще имаш и Bluetooth, и Carplay / Android auto - пък мобе да добавим и SmartTV.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk
 

На мен ми сложи и съм много доволен. Препоръчвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пусни някоя снимка колега :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Разгледай ми страница във фейсбук. Да не правя реклама.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...


Зависи с коя мултимедия сте. На а4 б8 има 6 варианта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
На 15.03.2022 г. at 3:18, ShadowM написа:

Разгледай ми страница във фейсбук. Да не правя реклама.

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk
 

Здравейте,как да намеря страницата ви във ФБ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...