Jump to content

Проблем с газова (Може би)


Recommended Posts

Здравейте, карам Audi A4 B5 101 1996, от скоро съм нейн собственик и когато пяля сутрин на бензин пали от 2рия път, почва едно играене на обороти, прекъсване и ако не изчакам на място 3,4 минутки и тръгна ще изгасне и няма да запали + има зверско гърмене в ауспуха когато не иска да запали. Вчера ходих до софия и ми обръщаше през цялото време от газ на бензин в движение.. Сега бях при един газаджия и сложи едно маркуче на изпарителя във вода и ми показа, че изпуска. Каза ми, че цената е 120 или 180 зависи дали искам турски или италиански изпарител. Прави го дори когато колата не е запалена. Моля някой ако се е срещал с подобни симптоми да помогне или да каже дали има логика да е от изпарител и дали да го сменям.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, miroonfire написа:

 и ми показа, че изпуска.                     дали има логика да е от изпарител и дали да го сменям.

 

 

Логика има, а и щом си видял с очите си, че изпуска от малкото маркуче, значи изпарителя има спукана мембрана. Дали проблемът ти е само това, можеш да направиш елементарна проверка: Спираш притока на газ отзад от крана на бутилката и оставяш колата да работи на газ, докато изпразни цялата система. После караш на бензин 2-3 дни и ако проблемите изчезнат, значи е само това. Ако няма промяна, търсиш и другите проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, miroonfire said:

Здравейте, карам Audi A4 B5 101 1996, от скоро съм нейн собственик и когато пяля сутрин на бензин пали от 2рия път, почва едно играене на обороти, прекъсване и ако не изчакам на място 3,4 минутки и тръгна ще изгасне и няма да запали + има зверско гърмене в ауспуха когато не иска да запали. Вчера ходих до софия и ми обръщаше през цялото време от газ на бензин в движение.. Сега бях при един газаджия и сложи едно маркуче на изпарителя във вода и ми показа, че изпуска. Каза ми, че цената е 120 или 180 зависи дали искам турски или италиански изпарител. Прави го дори когато колата не е запалена. Моля някой ако се е срещал с подобни симптоми да помогне или да каже дали има логика да е от изпарител и дали да го сменям.

Благодаря предварително.

Имал съм подобен проблем навремето с 1 голф 4  1.6 SR 101 кс на гас и се оказа че като са сменяли свещи се сваля всмукателния колектор /и не сменили гарнитурата / и кат са нацепени гарнитурите като на стара баба петите смуче повече въздух и ставаше страшно - както при теб :) дано съм ти помогнал или насочил 

Редактирано от vle4ugoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, vle4ugoto написа:

 голф 4  1.6 SR 101 кс на гас и се оказа че като са сменяли свещи се сваля всмукателния колектор 

 

Начи като видя "майстор", който сваля колектор на такава кола ми идва да го пребия с тоягата! Вече от няколко души чувам как някой им сменял свещи по тоя начин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...