Jump to content

Драма със заключване


Str.AhiL

Recommended Posts

Здравейте колеги . Имам един много странен проблем с една наскоро купена 4ф-ка . Преди да пиша тук ,изчетох всичко възможно в нета и нищо...

 Та да обясня за какво става въпрос ,пък някой ако има идеи къде да ровя .....

 Значи колата е 2005 год с кейлес. Проблема е ,че не се заключва . Всичко друго си работи.Отключването работи от бутоните на ключа и от сензорите на кейлеса ,обаче заключването не . Единствения начин да я заключа е с ключа в ключалката . 

 Забелязах ,че когато я запаля и после загася посредством старт бутона и започва да ми пищи едно съобщение на фиса,което гласи " Включете на P , иначе колата може да потегли и колата няма да се заключи ,ако не е на Р "- също не заключва и волана. Когато паля и гася с ключа , това съобщение не ми излиза и ми заключва волана ,но колата - не .....

 До тук съм сменил батерий на ключовете и влизах във всички модули на колата , за да видя на живи данни където има позицията на селектора и навсякъде отчита коректно .... Няма записани грешки ....

  Вече не знам къде да търся .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предположение.... Провери дали не е насадена екстра и да трябва кодировка. По VIN тук във форума или нещо из нета да се видят екстрите.

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато си на P, а ти изпише, че не си, леко размърдай лоста напред-назад, без да го местиш от позиция P.

Ако съобщението изчезне, ще заключи. Това ще означава, че имаш проблем при селектора и микроключетата там, които следят позицията. Ако не си на P е нормално да не ти дава да я заключиш от дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivanparvan - заводска си е , проверъл съм ....

 

OvivO - това го четох из чуждите форуми , но не работи при мен ... Как ли не го ръчках , не и не .... А на живи данни си е на паркинг ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В AudiWorld пишат и проба с препрограмиране на ключа. Обучение наново един вид. Интересен проблем. Гадая само но не пречи да пробваш.

Изпратено от моят M2101K9G с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля, че е от обучаване на ключа, нали отключва. 
Виж живи данни и другите неща в Access and Auth module - J415, J305 модулчетата и как се променят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно поведение имах с мокрен ключ. Платката на дистанционното беше тръгнала да корозира и работеше само отключването.

p.s. но на ц5. не знам дали тук може да се получи същото.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е от ключа , понеже и с двата ключа е еднакво , а и кейлеса не иска да заключва ... Според мен проблема е свързан с това ,че някъде , нещо не вижда че колата е на паркинг ... Ама кое точно и защо ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз точно с палене и отключване нямам никакви проблеми ....

 Днес благодарение на колегата OvivO , установих че в живи данни в модул Access/Start Authorization 129 канал полето е Gear P . При колегата когато отпусне спирачката ставаше в статус активен , а при мен винаги стои неактивен . Така стигнахме до заключение ,че може да е от микретата в селектора ....

Редактирано от Str.AhiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така , за да приключим темата ,а и на някой друг може да е полезно... Та оказа се ,че наистина пластинката на едно от микретата ,беше застанала настрани и не затваряше . След като я наместих и сглобих всичко , вече работи както трябва . Та, моята драма от 3 месеца приключи за 30 мин , след като имах насока от колегата OvivO , за което съм му супер благодарен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...
На 8.05.2023 г. at 10:23, Str.AhiL написа:

Така , за да приключим темата ,а и на някой друг може да е полезно... Та оказа се ,че наистина пластинката на едно от микретата ,беше застанала настрани и не затваряше . След като я наместих и сглобих всичко , вече работи както трябва . Та, моята драма от 3 месеца приключи за 30 мин , след като имах насока от колегата OvivO , за което съм му супер благодарен .

Колега помагай

Къде по точно се намират тези микрета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...