Jump to content

Клапи парно


Recommended Posts

Здравейте колеги и предварително се извинявам, ако е неправилно публикувана темата.

Моля ви кажете ми как ръчно да спра клапата за топлото, защото сме с дете на 2 годинки а в тая кола е сауна и не иска да духа дори през духалките за студено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Как да стигна до тази клапа

Как да стигна до нея да я завъртя някак само на студено

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това намерих под жабката, пуснах климатроника, но нито една от двете не помръдва, сега какво следва

20230611_144430.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затворих клапата ръчно, сега духа студено - въздуха от вън, а самия климатроник показва на модула, че работи, но студено няма.

Клапата под кората на шофьорската седалка само не знам какво точно прави, да не би от нея да е проблема?

Иначе моторчето за топло-студено (бялата клапа), свалих го и работи, но като започна да ограя с градусите на климатроника (на модула) задавам му студено - то все се движи само в едната посока и не реагира и затваря клапата на топло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не би да имаш проблем с управлението на климатроника, къде под шофьорската седалка има клапа???

 

Редактирано от FEN_NA_TDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не под седалката ами под кората от страната на шофорската седалка. Над педала за газта, един колега беше пуснал снимки в групата и освен тези две клапи имаше една червена точно там. 

Или са само тези двете клапи, не знам и за това питам.

А ако е управлението на климатроника оправя ли се този модул

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш само една клапа за топло/студено съответно с едно моторче, което ти си казал, че е бяло. Всички останали са за въздуховодите. Червеното моторче е за горе/долу, синьото за централните клапи, а черното за циркулация в купето. Цветовете могат да не съответстват по този начин с някои години, но са така по принцип.

Съветът ми е да намериш друг модул за теста ако си сигурен, че моторите работят. Ако не, махай моторчето и оставяй на студено докато намери време и ресурс за оправяне на проблема. Духането на студено от компресора обаче няма нищо общо с клапите щом си отворил студената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, aleksandyr_manolov написа:

управлението на климатроника оправя ли се

Разглобяваш го, стигащ до платката и ПРЕЗАПОЯВАШ ВСИЧКИ видими спойки, БЕЗ изключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви много за отговорите, сега се прибирам от работа и го започвам.

Ще имам да черпя 😀 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз го играх този филм с клапите прези години, но моята кола е стара и клапите се управляват само ръчно - чрез жила. Иначе се беше издухал дунапренът на клапите. И се хванах и ги "тапицирах" с авиационен дурал 0,3 мм...:hilezh: Четири дни махалата научи всички възможни каруцарски и хамалски псувни, защото работих на паркинга пред блока, но вече парното работи, като змей...:hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...