Jump to content

Vladkicha

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Онзи ден, климатика спря да работи в движение. По вървежа на колата усетих, че компресора изобщо не е зацепен. Ходих при "моя" майстор и с него видяхме, че беше записала грешка в датчик високо налягане. Празнене на системата, слагане на новия датчик, вакумиране, пълнене, всичко с машина... Палим колата, няма никой... Перките работят, колата не записва нито едно грешка, в който и да е модул. Проверих с пробна лампа всеки един възможен бушон по колата. От никъде нищо не излиза. Копчето Econ свети постоянно. На живи данни намерихме един датчик (g89), който показва -50 градуса.

Обаче, ако колата си мислише, че е -50 просто нвма да пуска компресора, нямаше да влиза в авариен режим и да светва econ. Според мен поне

Колата Audi а3 8pa 1.9tdi. - 2006г

Aко някой колега се е сблъсквал, или може да даде съвет, ще съм благодарен. 

 

Редактирано от Vladkicha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Според мен е точно от т-датчика, който показва -50С. Виж да не му е скъсан кабела или клеясала буксата. При показания -50С няма да работи климатика и няма да запише грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори да не тръгва, нямаше да влиза в авариен режим? Поне според мен. Плюс това този G89 четох в чужди форуми, че 2006 ги махат и затова показва -50

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...