Jump to content

Светлина за задна скорост свети постоянно.


angel_d_u

Recommended Posts

Здравейте!

Преди 2/3 години смених скоростната кутия на Audi A3 8l 1.6 1999г. При смяната, нещо ми казаха, че датчика/превключвателя за задната скорост не ми работи, но остана във времето и не го смених с нов. И така няколко години си карам без светлина за назад. Преди 1 седмица обаче, реших, че искам да стегна колата изцяло и заедно с това подрекох на хората от сервиза, че искам да ми сменят и датчика, тъй като е сигурно 10 лв. нов. Всичко беше точно, докато не се прибрах вечерта с колата и не забелязах, че светлините за назад светят при задна, свободна и всички предавки(от 1-ва до 5-а). При превключване светлината премигва. Като се опитам да задържа лоста в междинна позиция (между включена скорост и свободна) светлините спират да светят, докато не вкарам скорост или не оставя на свободна. Звъннах на майстора и чак ми се учуди. Предполагам, че това ще е нещо елементарно и ако някой има яснота относно проблема, ще се радвам да ми помогне и да си го оправя сам. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Според мен, датчика не е точния или е най-евтиния и ментелив. На кабелите, няма какво да ем се обърка. Има входящ 12 волта кабел, ключ втраден в датчика и изходящ кабел. Даже и да се обърнат, ключа пак ще прекъсва веригата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...