Jump to content

Steering angle sensor не се открива


olmo

Recommended Posts

Здравейте, 

Вкарах си колата в голям филм ,  реших да си монтирам борд компютър а4 2004 б6 1.9 131кс комби, за да почне да ми показва тетриса на таблото разхода :) И си викам такака и така ще разглобявам волана дай да сложа и темпомат. Следвайки темата за монтаж във форума взех модул за кормилна колона L и ръчка-темпомат. Монтирах всичко и колата влезна в коледен режим светна BRAKE, ABS, ESP. Ориентирах се че ABS модула ми BOSCH5.7 иска калибрация защото е кодинга е 00000. Тръгнах да калибрирам сензора за ъгъл на волана, обаче кабела ми от склад66 не вижда сензора смисъл:

ABS

 Login 40168

Basic setting = not active

Measuring Blocks -> 5 Chanel-> градусите на волана не се променят, когато въртя волана замръзнали са на -2.5

Разглобих почистих датчик G85, върнах старата кормилна платка завършваща на S => няма резултат G85 не се вижда и не се калибрира

Някой слуачаено да има идея или да е играл този филм?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се заиграх с кодирането на абс (преди да почна каквото и да е си бях снимал кодинга). Вкарвам кода

login

coding

Приема го отивам на 

Login 40168

basic setting ''G85 locked"

Measuring blocks "-2,5 " седи постоянно като въртя волана не става нищо

изключвам контакта и давам отново-кодинга на ABS изчезва

 

Поръчах един лентов кабел с един сензор G85 от една морга да ги сменяи да видим...

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че като си събрал всичко си минал през [16] - Steering Wheel / adaptation / channel 081. 

Нормално abs модула да си трие кодирането ако засича инсталиран  модул от друг автомобил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като чели открих , грешка при кодинга на АБС съм допускал

според документацията на колегата:

https://drive.google.com/file/d/0B6Ps5BTW5waZNzJjMWE0ZTYtYTY4ZS00ODg1LWFiNDUtMTg4YzEyZDc1NjEz/view?hl=en_GB&resourcekey=0-Hrp0VKt3AIsFBDwZrW1cWA

 

24. Once you have logged in correctly, you need to re-code the module. Formulate your coding from
Appendix B /use your previously recorded value. Mine was 04595 for the S4.
Step 1. Select [Coding – 07]
Step 2. Enter your code in “Software Coding”
Step 3. Select [Do It!]
25. When you have done that, DO NOT CLOSE THE CONTROLLER. If you do, you'll have to log in and re-code
again.

Cruise Control for Audi A4/S4 (B6 or B7)

26. Now complete the steering angle sensor recalibration. (Remember, don't close the controller before you
do this, it must be done in the same session).

 

аз съм излизал от АБС и съм се логвал наново за да калибрирам G85 това ми беше грешката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...