Jump to content

Services & checks intervals timing


Donov

Recommended Posts

Колеги, някой може ли да ми обясни разликата и какво означава това? Защо са различни интервалите и какво трябва да направя за първия и втория сервиз чек като смяна.

 

на мен ми излиза като нотификация само долни чек сервиз при запалване и спиране а именно за след 800км ???


Благодаря!

028EFFB4-7A0B-4868-BE98-69098C44EDE8.jpeg

Редактирано от Donov
Добавих още информация
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия е за смяната на маслото (би трябвало да е по-често), втория е за сервизните инспекции.. да кажем на всеки 30 000 км.

 

Първия брояч можеш да го смениш само през MMI, за втория трябва VAGCOM или друг вид подобен софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбрах кое за какво е. 
въпроса ми беше какво се иска като проверка за т.н. Сервизни инспекции и изобщо мога ли да си го нулирам направо. Свързано ли е например с масло на скорости или други?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сервизните инспекции са точно свързани с проверка и смяна на консумативи различни от моторното масло и филтри - консумативи на автомати, спирачна течност, свещи, ремъци / ролки…

Можеш да поровиш в интернет да видиш какво се дава като предписание за смяна на твоя вариант двигател + скорости… а и има неща, които е хубаво да се преглеждат профилактично в сервиз на който имаш доверие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи масла и филтри, масло ан скоростната 7gtronic 3.0 tdi филтри и такива неща, предполагам това означава тоя inspection service или както се води там. Някой ако е правел такива неща поради този факт нека сподели какво включва.
Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...