Jump to content

Въпрос относно реглаж на помпа дюзите


Kukata_a4

Recommended Posts

Здравейте колеги,имам въпрос относно реглаж на помпа дюзите на 1.9 130.Вчера си сменях гарнитурата на капака на клапаните и ме досърбяха ръчичките да си направя и реглажа така или иначе бях отворил от горе.Предишния реглаж го бях правил преди три години и половина и реших че няма да е зле да го направя пак.Настроих дюзите на 180 градуса (както си бяха настроени и преди години) сглобих всичко но като запалих започна да боботи в филтъра и то доста шумно (и преди ми боботише но по леко вала ми е почти перфектен само леко износване на първа и осма гърбица повдигнатите от това което успях да вида са добре в видимата им част). Както и да е реших да направя на ново реглаж но на 225 градуса,направих го и боботенето почти изчезна и е доста по леко от това преди да пипам настройките дюзите също показват по добри стойности за справка преди манипулациите бяха:

Първа -0.09

Втора 0.00

Трета -0.42

Четвърта 0.49

Това на загрял двигател

Сега са:

Първа -0.02

Втора 0.02

Третата -0.26

Четвърта 0.26

Пак на загрял двигател обаче в ниските обороти ми се струва малко по мудна от преди но компенсира с по голяма пъргавина в високите след 2500 оборота.

Въпроса ми е проблем ли е да ги оставя на 225 или трябва да ги върна задължително на 180 и другия въпрос да си играя ли с синхронизацията на вала щото съм си го оставил на +1.7 щото на 0.0 ми гореше с половин литър повече градско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно трудно ще постигнеш максимални резултати със стария вал , износват се гърбиците които задействат  инжекторите.

За 1.9 знам за регулировка  само на 180 градуса ,  но се използва  индикаторен часовник , за да  е точна. 

Колкото синхронизацията е в плюс  , в рамката на допустимото, колата е по пъргава а разхода по висок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...