Jump to content

problem s kilometraja na B4!


Recommended Posts

Zdraveite poluchi mi se slednia problem: kakto si karah po magistralata i kilometraja mi tukmo da prehvurli 130000 i spria!!! Da spria da otchita izminatoto razstoianie i dnevnia susto. V sustoto vreme skorostomera si raboti normalno. Chuh che na sk.kutia imalo dva datchika no koi e za skorostomera i koi za kilometraja idea si niamam!!! Niakoi moje li da mi podskaje kakuv eventualno e problema che ne mi se ste da smeniam tabloto. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изпитах същото като карах за към морето и моя тъкмо преминаваше 120 000 хил. и блокираха и дневния и основния остана да ми работи само скоростомера и електронния километраж на борд компютъра. :roll: :roll: :roll: Купих си инструменти на морето и си свалих таблото . После махнах и километража от него и се оказа че някои е връщал километража с отвертка директно от цифрите. Опитах се да го разглобя но се оказа че трябва да махна стрелката на скоростомера само че тя нещо не искаше да се вади някои ако знае лесен и безболезнен начин за махане на стрелаката моля нека го сподели че мене ме хвана шубето да я напъвам много че да не се наложи да се прибирам без скоростомер не че на полицайте нямаше да им е добре ама все пак мразя да им давам пари на гадовете. :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам същия проблем на всеки 10000 км.Всеки път разглобявам километража,"помагам" му леко да прескочи и така до следващия път.Причината е, че някои го е връщал грубо.Внимавай ако сваляш стрелката на скоростомера.Първия път и аз я свалих,после като я поставих и дадох "на контакт"-показа 30км/ч :) .Зор беше докато улуча точното и положение.Сподели ако имаш по-голям успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Znachi i az si svalih strelkata stoto niama kak po drug nachin da stigna do kilometraja i posle kato ia postavih i dadoh na kontakt skochi na 60km!!!!!!!!!!! Pak razglobih samoche tozi put chuknah na kontakt predvaritelno predi da sloja strelkata. Taka s mnogo celene i sverka s kilometraja na klimatronika pochti e nacelih!!!!!!!!! Taka e kato sa ni prevurtali kilometrajite po nai-smotania i negramoten nachin. Jalko ako sled 10000 km pak se naloji da izvursha tazi operacia kakto pisa CONTROLLER.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не ви се получи тази грешка в показанието трябва преди да издърпате стрелката първо да я освободите от лостчето в което тя се спира при мене то е на 20км/ч . Тогава пружинката на стрелката се освобождава и стрелката стои отвесно . Чак тогава я махате и после я слагате на същото место и няма да имате проблеми с показанието на скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така става въпрос за километража , та реших да ви споделя моята болка . Едната лампичка на километража се включва чат-пат и яко ме нервира. Как се сменя , мога ли да се справя сам ? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така става въпрос за километража , та реших да ви споделя моята болка . Едната лампичка на километража се включва чат-пат и яко ме нервира. Как се сменя , мога ли да се справя сам ? :roll:

svali tabloto i shte vidish lampi4kite ,ne e slojno.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Покрай проблемите с километража,вече свалям таблото за норматив :wink: .Първо се маха кората на кормилната колонка(две винтчета отдолу),после се показват две насреща,които държат таблото.След това внимателно се дърпа към кормилото и се извърта със стъклото към кормилната колонка.Откачаш тоците и си го качваш у дома :D Крушките се виждат отзад,изваждат се с леко завъртане на цокъла.Процедурата отнема по-малко време от писането на този пост :wink: .Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте първо!Проблема се решава лесно и не се налага всеки 100 или 1000 км да се бара!Четете внимателно!!!Сваляте километража/целия панел/после вадите дясната част,тоест спидометъра и показателя за километри!Целия кръг излиза много лесно!След това се вади задната част с механизма и платките!Става трудно и трябва да се отстрани малка часът от страничната бяла пластмаса предпазваща частите да не изпадат!Внимавайте с цифрите да не изпадат като накланяте целия панел!След като изкарате посочената по-горе част с поялника минете всички пътечки които са в близост до центъра на кръга!Там е същината на проблема:слаба спойка!Или по-скоро от дупките по наще"пътища" се разпоява!Вече накол :wink: ко Аудита получават тази спешна помощ и отчитат километрите безотказно доста време!Надявам се че сте разбрали!УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...