Jump to content

Климатроник


roussinov

Recommended Posts

от 2 дни карам на включен климатроник на 22 градуса на автоматичен режим, интересува ме компресора ще се изключи ли някога автоматично, защото дори нощем когато температурата е под 20 градуса навън след като свали температурата в купето продължава да работи на първа скорост на вентилатора и така си остава.

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах въпроса баш и никога не съм си поставял за цел да видя дали ще се изключи.Но мисля че няма...има си копче за компресора с което го гасиш и си остава само вентилацията,ако не ти трябва гасиш и нея...

П.С. Виж тук Има описано добре оправлението на климатроника.

Редактирано от RhINoX^
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не разбрах въпроса баш и никога не съм си поставял за цел да видя дали ще се изключи.Но мисля че няма...има си копче за компресора с което го гасиш и си остава само вентилацията,ако не ти трябва гасиш и нея...

П.С. Виж тук Има описано добре оправлението на климатроника.

Управлението на климатроника ми е ясно, просто питам ще се спре ли сам компресора ако е на AUTO и достигне желаната температура в купето? :hilezh:

Редактирано от roussinov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Спира, само когато достигне необходимото налягане в системата.

Климатроника има 2 функции, охлаждане и сушене, сега сам си отговори на въпроса, защо работи постоянно.

Или по-точно не работи постоянно, а на пресекулки и ще работи така до момента, в който външната температура падне под 5гр. Тогава и да искаш, няма да се включва, освен принудително.

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не!

Спира, само когато достигне необходимото налягане в системата.

Климатроника има 2 функции, охлаждане и сушене, сега сам си отговори на въпроса, защо работи постоянно.

Или по-точно не работи постоянно, а на пресекулки и ще работи така до момента, в който външната температура падне под 5гр. Тогава и да искаш, няма да се включва, освен принудително.

Тоест сега лятото няма никога да спре докато не го изключа сам? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми ти говориш за 2 различни неща. Компресора си изключва, а вентилацията си е съвсем различно нещо. Не знам при теб как е, но и аз съм със същия мотор и се усеща когато се включва и изклчва компресора. Особено ако си в някой баир :bia:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Компресора си изключва, а вентилацията си е съвсем различно нещо. Не знам при теб как е, но и аз съм със същия мотор и се усеща когато се включва и изклчва компресора. Особено ако си в някой баир :huh:.

Това показва ли ти се на дисплея на климатроника? В смисъл, когато ти се изключва/включва компресора изгасва/светва ли ти звездичката на екранчето в режим AUTO?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Но теб не те и интересува. * изгасва само когато ти изключиш компресора....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Но теб не те и интересува. * изгасва само когато ти изключиш компресора....

Значи на автоматичен режим, ако компресорът се изключи сам, звездичката може да си седи на дисплея? Просто не ми се струва логично, но е възможно. Пише ли го някъде и колко си сигурен?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е -компресора изключва когато се охлади до желаната в купето температура,но това може да се усети косвено /промяна в мощност,шум,вибрации/и не се индицира на дисплея.Вентилацията винаги работи/явно такава е програмата/,макар и на най-ниска степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че съм сигурен, имам климатроник от 2 години. Не го изключвам. И звездичката никога не гасне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...