Jump to content

дайте мнение отностно б4


Recommended Posts

Привет,

този двигател е мъничък за тази голяма кола. Ако имаш възможност избери по-голям двигател .

Иначе , ще ти кажа какво недогледах аз на мойта Б4 - освен стандартните консумативи , ми се наложи да сменя :

предни , задни дискове и накладки , амортисьори,тампони , стъпково моторче ( шават оборотите ) , климатика се оказа че не духа студено ( купувах я зимата и си въобразих , че духа студено ). Скоро май и съединител , че високо отлепя.

Като се имат впредвид годинките това са съвсем нормални неща за смяна , но ако ги бях установил на място - щях да се пазаря и да смъкна още от цената.

Съветът ми е като я пробваш - покарай я лично и с отворени прозорци - защото много хлопаници и тропаници не се чуват иначе .

Огледай двигателя много хубаво за течове ..на каквото и да е масло , вода ..абе нищо не трябва да тече.

Като я пробваш - задължително натегни волана на краен ляв и краен десен и направи няколко кръгчета така - не трябва да се чува пукане , тракане и виене на сервото.

Пробвай АБС-а на пясък , или на хлъзгаво ( ако продавачът ти даде :hilezh: ..това , че лампата не свети , не значи че АБС-ът работи .

Като се има впредвид , че ламарините са от скъпите ремонти - огледай мноого внимателно за следи от удари - аудитата не гният , освен ако не са китосвани.

Пробвай абсолютно всичко за което се сетиш - стъкла , радио , де що видиш копче - натисни го . При мен се оказа че в последния момент са запълнили дупката на радиото с нещо , което и до ден днешен не знам дали работи , щото му нямам кода за отключване.

Няма да намериш стар автомобил без грешка , но за всяко нещо което намериш - мрънкай на продавача :flipoff: .

А да .. и на тея години аудитата не са на 135 хиляди километра .въпреки, че ще видиш доста такива :hilezh: хехехе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора казват, че 1.6 101к.с. е слаб за Б4. Интересно колко от тях са го карали всъщност. Много зависи от индивидуалния стил на каране. Седни и го покарай първо. Ако ти се стори слаб търси по-голям мотор, ако ти хареса - вземай го. Колкото за това какво да му гледаш, те колегите вече са написали. Задължително отиди на КАДЪРЕН диагностик и обърнете внимание на дебитомера. Това е важно не само защото дебитомера е скъпа част, а защото такива дебитомери на Хитачи почти не се намират. Ама най-важното е да е Ауди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора казват, че 1.6 101к.с. е слаб за Б4. Интересно колко от тях са го карали всъщност. Много зависи от индивидуалния стил на каране. Седни и го покарай първо. Ако ти се стори слаб търси по-голям мотор, ако ти хареса - вземай го. Колкото за това какво да му гледаш, те колегите вече са написали. Задължително отиди на КАДЪРЕН диагностик и обърнете внимание на дебитомера. Това е важно не само защото дебитомера е скъпа част, а защото такива дебитомери на Хитачи почти не се намират. Ама най-важното е да е Ауди!

:hilezh: колко компетентно само..... ами в интерес на истината лада 1500 върви почти колкото АDA та ..... а кой би карал лада с купе на ауди не е ясно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега карам 80 която е 88г.и е 1.6 ама ладите ми гледат стоповете от дале4е.Не мисля 4е 1.6 е слаб мотор.

лада с мотор 1500 или 1200 жигулки на по 30 години.... Аз понеже имам и ВАЗ 2107 и то на доста под 100 000 км . та може и да останеш разочарован с това вървежното 1,6. А и тя му е набор - 1986 г. :flipoff:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...