Jump to content

Бял пушек


dx_ig

Recommended Posts

Здравейте! Наскоро ми се появи един странен проблем. От време на време (случва се еднакво и на студен и на горещ двигател), когато примерно забавям на светофар от 50км/ч, от жабката започва да излиза бял дим. Заедно с това, понякога двигателя изгасва в движение... Пушекът има много лека миризма, която напомня на стара хартия, прах, или може би на меката изолация от вътрешността на жабката. Веднъж разглобих и свалих цялата жабка, за да видя от къде идва дима, но тъй като той изчезва за 10 секунди, беше невъзможно (а и да не говорим колко безопасно е да се завирам в жабката когато вървя с 50км/ч :flipoff: ). Изгасването на двигателя бих го приписал на карбуратора, ама този пушек ме озадачи...

Разбирам, че колата е стара и такива неща се очакват, но все пак искам да чуя вашите мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на жабката.На мойта го е правила тоя номер и затова нямам лампа.А на какво караш бензин или газ да помислим за гасненето.Мен нещо ми са побъзиква смукача и ми изгасна и на мен наскоро,че ме и прецака за един изпит даже. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на жабката.На мойта го е правила тоя номер и затова нямам лампа.А на какво караш бензин или газ да помислим за гасненето.Мен нещо ми са побъзиква смукача и ми изгасна и на мен наскоро,че ме и прецака за един изпит даже. :hilezh:

И защо да е лампата?

Какво и е толкова особеното на лампичката на жабката при Б-2?

Ако самата лампичка е пипана с мазни пръсти може да понамирисва при светване и нагряване ,ама

чак да пуши. :bia:

Много лесно може да се установи дали е лампата като просто се покара с отворена жабка.

/При затворена жабка би трябвало да не свети изобщо ,ако е регулиран правилно прекъсвача/

:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата на жабката.На мойта го е правила тоя номер и затова нямам лампа.А на какво караш бензин или газ да помислим за гасненето.Мен нещо ми са побъзиква смукача и ми изгасна и на мен наскоро,че ме и прецака за един изпит даже. :)

Хаха, на мене веднъж по същия начин изгасна и ме "освободи" от изпит... Иначе лампата трябва да е изгоряла, защото нямам спомени въобще някога да е светело. А да, споменах ли че миналото лято някой си беше забравил шоколада там? :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо да е лампата?

Какво и е толкова особеното на лампичката на жабката при Б-2?

Ако самата лампичка е пипана с мазни пръсти може да понамирисва при светване и нагряване ,ама

чак да пуши. :nixweiss:

Много лесно може да се установи дали е лампата като просто се покара с отворена жабка.

/При затворена жабка би трябвало да не свети изобщо ,ако е регулиран правилно прекъсвача/

:flehan:

прави някак си едно мого кофти късо и нагорява кабела.Токовете са ми слаба част

Еййй отбора на Б2-те се увеличавааа :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...