Jump to content

Не работи добре на бензин


CaMO_MuHaBaM

Recommended Posts

Здравейте колеги,

от известно време като яздя моята бяла кобилка само на бензин забелязах, че нещо не е наред.

проблема се състои в едно постоянно глъхнене, при натискане на педала на газта, може дори да изгасне двигателя. особено в първите километри когато не е загряла, постоянно трябва да я форсирам. забелязах, че проблема е между 1700 - 2100 оборота. ако натисна и задържа на 3 000 върви нормално, иначе има едно здраво придърпване.

сигурен съм, че един елкон ще ми даде повече отговори, но бих искал да видя какво мислите по моя въпрос.

газовото ми е с автоматичен превключвател, като на около 1600 - 1700 оборота превключва от бензин на газ. понякога дори не мога да превключа просто си глъхне преди да достигне до тези обороти и гасне.

имате ли идеи какво може да се е случило?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега я първо пробвай да откачиш клемата на акомулатора за малко (30 сек) да се нулират грешките.

Гърмяла ли ти е скоро?

Ако скоро не си слагал свеж бензинец добави малко.

Ако бензина е от туби сменяй филтър горивен и ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на адекватните включвания по темата!

направо свалих акумулатора, защото тази сутрин не можа да запали изобщо.

бензин не съм слагал от 10 месеца, т.е. толкова стар е бензина с който съм.

не разбирам какво значи "гърмяла", но май не е ако не се брои ужасно тракане при запалване.

а къде е горивния филтър, ще ми подскажете ли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега според мен работата не е елкон,а за едно здраво почистване на (карбуратор,моно или дюзи)понеже не знам твоята кобилка каква е.Ефекта се получава като се кара повече на газ.Заглъхва в малките обороти защото не се включват системите за пълно натоварване,а когато това стане колата ти тръгва.(отваряне на втора клапа за карбуратор).Сложи в бензина добажка STP - черна опаковка, ако е инжекцион и бяла,ако е моно.При карбуратор сваляй и накисни хубаво в кореселин и продухай на компресор.Ако съм бил полезен се радвам.Ако ли пък не :hilezh: Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гърмяла -на газ понякога се получават детонации.

Филтъра е под колата близо до задно дясно колело.

Щом 10 месеца не си добавял бензинец почти съм сигурен че е от него.(и при мен се получи така,само че това беше последното което направих ;) .Сложих малко супер 100и сега е пушка...УСПЕХ...

Редактирано от kiki boy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след презареждането на акумулатора и монтирането му тази сутрин, колата се движи перфектно.

единствено като запали, докато позагрее, 5-6 минути, работи доста неравномерно с ужасен шум откъм двигателя. имам чувството, че само на един цилиндър работи. преди ми се е случвало, но като прехвърля на газ това "трополене" изчезва, без значение колко е загряла.

а и май стартера ми прави проблеми, ще го видя и него на светло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...