Jump to content

Пречи ли ако маслото е малко над максимума


sky

Recommended Posts

Здравейте колеги. Вече 2 смени на масло в сервиза ми слагат повече масло отколкото трябва. Слагат ми 4л. а двигателя поема макс 3.9 литра. Малко над максимума идва. След 1000-1500 км колата сама си го издухва, незнам къде отива и не съм сигурен дали заради това го издухва. Искам да попитам принципно пречи ли ако се слага повечко масло. Благодаря

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на самата капачка на маслото пише да не се превишава максимума, щот скапва катализатора. Мисля че не е толкова фатално, но следващия път ги гледай колко наливат:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не е полезно ако е слага повече малсо...колко нат защрихованото на щеката е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не е полезно ако е слага повече малсо...колко нат защрихованото на щеката е?

Някъде около 2 мм над максимума е. Ама тя си го издухва след 1000-1500 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Вече 2 смени на масло в сервиза ми слагат повече масло отколкото трябва. Слагат ми 4л. а двигателя поема макс 3.9 литра. Малко над максимума идва. След 1000-1500 км колата сама си го издухва, незнам къде отива и не съм сигурен дали заради това го издухва. Искам да попитам принципно пречи ли ако се слага повечко масло. Благодаря

Аз Пък съм сИгурен че ТИ слагат точно 3,9 ЛИтра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега купуваш една спринцовка от 50см3, и една система от която и да е аптеки и през дупката на щеката изкарваш масло колкото да намалиш количеството.

Аз така направих преди няколко дена защото ми беще с 5мм над мах.

А и това го правиш след като си карал колата защото студено масло трудно се изпомпва. Много е гъсто.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото не трябва да е над максимума - в протвен случай щеше да има само минимум. Чувал съм, че е добре маслото да е малко над средата между минимум и максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това май не може да се прецака да ти гори масло, по-скоро се прецаква някое уплътнение (гарнитура, семеринг ...) и почва да тече масло :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...