Jump to content

Компресор за климатик ДЕНЗО проблем със съединителя


Recommended Posts

Здравейте, имам АУДИ 100, 2.3, 91г., прецака ми се климатика, първо радиатора, а после и съединителя на компресора.

Компресора е ДЕНЗО, работи с фреон 12. Съединителя буквално се беше разпаднал. Феродото въобще го няма. Също така е

имало някакъв уплътнител, който придържа шайбата с феродото и той липсва. Може ли някой да ми посочи откъде мога да си

намеря или да видя накаква снимка да добия представа как е било закрепването. На едната снимка се вижда как е било преди

да се разпадне, като между двата детайла трябва да има може би уплътнител, ама същия е изпаднал.

Предварително благодаря.

АНТОН от РУСЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това върши ли ти работа?

Потърси сервиз за климатици. С такъв компресор са и Ауди 80 и 90 (Б3) с оригинален климатик.

Това се получава при повреда на лагера на съединителя. Проверете електромагнита и челното уплатнение на компресора.

Редактирано от дани---д
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Благодаря ти много. При мен е прецакан само съединителя. На твоята снимка ясно се вижда как между двете шайби има гумено уплътнение, т.наречения лагер.

На магазина няма. Днес ми предложиха да ми намерят втора употреба, но не знам колко ще е читав и колко ще работи. Искат ми 60лв.

Чудя се дали не може да се измисли нещо нашенско да се направи, но едва ли. Ще опитам да намеря нов. Зависи пак от парите.

Пак благодаря. Поздрави от Русе. Антон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще намериш нов съединител, а и не си струва.

При поставянето има регулировка, която може да се направи от човек, знаещ за какво става дума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...