Jump to content

хидравлично масло


Antonio_G

Recommended Posts

здравеите колеги,хидравличното масло ми е на мин.и сега се чудя какво да долея или да взема да го сменя ?колата е ц4 2.3е Знаете ли колко събира системата.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Ами вземи долей.

Но само маслото написано отгоре на казанчето :blackey: и никакво друго.

G00200 или нещо подобно утре ако изкаш мога да проверя.

Редактирано от bobsen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW G002 000 e. Купувал съм си го от Ем Комплект-33 по 22 лв. Но вече има и 004 000 - продават го в Еуратек в Надежда, ул. Хан Кубрат по 19 лв литъра. Системата побира около литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1л. побира системата, ама по-добре виж защо е на мин. верочтно тече от някъде(помпата беше при мен) та а ко е друго освен зелено, по-добре долей същото да не стане мазало...

Аз преди време на старото си бях взел 2л. смених го и после доливах по 200г. на 2-3м.

Ако е зелено ела да ти долея от моето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите ,колеги .днес огледах ситуацията подробно на канала.не видях да има теч около хидравличната помпа,забелязах че ми е скъсан маншона на реиката този горе големия.иначе и маркучите на системата са сухи .за две години откакто имам колата маслото не мръдна беше си м/у мин и макс. а сега за 1 месец изчезнаха 250мл.аз не съм го сменял но знам че е червено сега разбирам че трябва да е зелено ,ще го сменя,но ме притеснява от къде тече. :gmorning: вие какво ще кажете?а искам да ви попитам има ли пробка или трябва да вадя някои маркуч да го източа като го сменям.мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не тече от рейката? Или от хидравличния маркуч за високо налягане. Хидравличната течност се източва от маркучетата на казанчето. Върти волана докрай за да се източи изцяло. после като налееш новото се обезвъздушава пак с въртене на волана докрай и в двете посоки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не тече от рейката? Или от хидравличния маркуч за високо налягане. Хидравличната течност се източва от маркучетата на казанчето. Върти волана докрай за да се източи изцяло. после като налееш новото се обезвъздушава пак с въртене на волана докрай и в двете посоки.

много благодаря колега ,днес взех масло от унитреид ,вече нямало г002000 ,сега било 004000.утре мисля да го сменя ако имам време ще го изтояа както казваш от маркуяите на казанчето.ще видя от къде е теча ,измил съм двигателя и би трябвало да си проличи.чао и мерси за съветите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги последно питане утре ще го сменям маслото ,от маркучите ли да го източа или някъде има пробка?и освен да направя една промивка на системата , че нали ви казах досега съм карал с червено масло ,да съм сигурен да не се смесят с новото?мерси приатен уикенд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пробка няма, :) , точи от казанчето. Няма кво да промиваш, то ще остане незначително малко от старото, просто завърти волана на място няколко пъти за да изтече колкото може повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...