Jump to content

Турбото "свири"-какво да правя?


Recommended Posts

Здравейте!

Колата ми е Ауди А6 1.9 ТДИ 2000г. на 220 000 км. Редовно се грижа за масла, филтри и всичко по нея.

Напоследък, докато шофирам из града, започнах да чувам турбината при ниски обороти - започва да "вие" от около 1100-1200 оборота. Нормално ли е това или трябва да отивам на сервиз и ако трябва, моля препоръчайте ми майстор за София ?

Двигателят не гори масло, а и не съм забелязал черен или сив дим от ауспуха.

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз напоследък го чувам повече. Обаче установих, че колкото по-топло става, толкова повече го чувам и всичко това е , че повече си отварям прозореца.Просто го бях забравил през зимата. :hilezh: Най-вероятно и при теб е така. А при нашия мотор на повечето коли си свири,без да е никакъв показател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря bokouser!

Дано да е нормално това, а виенето на турбото си го чувам вътре в купето, без да отварям прозореца; не особено силно - при доста намалено радио :)

Редактирано от boplam
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздушен филтър и ауспух могат да променят звука. Катализатора (катализаторите) как са?? Гърнетата и въздушния филтър??

Ако колата си върви добре и си свирка..... Свиркай си и ти, и си усили музиката. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиркай си и ти, и си усили музиката. :respekt:

ти да не си майстор колега Аудист... :hilezh: като ида на ауспухджия или някакъв други вид с оплакване , че нещо свири бучи или скърца всички предписват едно и също - Усили си музиката!1 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти да не си майстор колега Аудист... :flipoff: като ида на ауспухджия или някакъв други вид с оплакване , че нещо свири бучи или скърца всички предписват едно и също - Усили си музиката!1 :hilezh:

Какво разправяш? Страх те е музиката да не се окаже тиха в даден момент :hilezh:

По темата: Колега, попринцип турбината почва да се чува по ясно след чипосване или махане на катализатор, но ако не си правил нито една от двете операции значи може и да някъв проблем. Аз съм с 1.9ТДИ и мойта турбина в купето въобще не се чува. Дори на свалени прозорци едва се чува.

Най-добре звънни на Мишо от горубляне да ти направи един профилактичен преглед. Нищо не губиш, най-много да ти пипне по настройките на колата и да се развърви повече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги!

Ще посетя профилактично Мишо тия дни.

Само не забравяй да му звъннеш предварително по телефона, защото в противен случай няма да ти обърне особено внимание :flipoff:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво разправяш? Страх те е музиката да не се окаже тиха в даден момент :)

По темата: Колега, попринцип турбината почва да се чува по ясно след чипосване или махане на катализатор, но ако не си правил нито една от двете операции значи може и да някъв проблем. Аз съм с 1.9ТДИ и мойта турбина в купето въобще не се чува. Дори на свалени прозорци едва се чува.

Най-добре звънни на Мишо от горубляне да ти направи един профилактичен преглед. Нищо не губиш, най-много да ти пипне по настройките на колата и да се развърви повече ;)

Знаех си, че ще се намери някой, на който да не му свири турбото и веднага ще напише-имаш проблем.

Ще го кажа по друг начин-за всичко ходя само при Мишо и неговото мнение е, че турбото ми няма никакъв проблем. А мойто свири много. :) И да ти кажа даже така повече ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Турбото "свири"-какво да правя?"-ми boplam-е прасни му един танец съобразно ритъма и мелодията :hilezh:

Интересно как разбра ,че точно турбото ти "свири"?Защо пък да не е лагер на алтернатора...например,или хидравлично помпе.....,или обтегачна ролка,или каквото друго въртящо-лагерувано се сетиш???

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти да не си майстор колега Аудист... :bia: като ида на ауспухджия или някакъв други вид с оплакване , че нещо свири бучи или скърца всички предписват едно и също - Усили си музиката!1 :musik:

Не съм.. и на мен така ми ги предписват :bia: А най-интересното е че в повечето случаи са прави.

От много притеснения най-много да ти побелее косъма !

Редактирано от AUDIST
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно как разбра ,че точно турбото ти "свири"?Защо пък да не е лагер на алтернатора...например,или хидравлично помпе.....,или обтегачна ролка,или каквото друго въртящо-лагерувано се сетиш???

Разбрал е щото звука е много специфичен. Няма начин да го сбъркаш с каквото и да е лагеруващо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, за да не пиша друга тема бихте ли хвърлили един боб на този звук, понеже е тооочно като на моето Ауди http://www.youtube.com/watch?v=d9TWBgxFsoI . Катализатора не е махан и няма чип, но се чува повече от на чичо ми Пасата и на приятел Голфа със същите двигатели TDI 110 коня. От когато е купена си свирка така(25-30K километра), но звука със сигурност не е стържещ. Даже отзад от крайното гърне се чува свиренето леко. Споделете по едно мнение. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горното мнение не знам как да го изтрия

Здравейте, за да не пиша друга тема бихте ли хвърлили един боб на този звук, понеже турбото свири тооочно като на моето Ауди http://www.youtube.com/watch?v=d9TWBgxFsoI . Катализатора при мен не е махан и няма чип, но се чува повече от на чичо ми Пасата и на приятел Голфа със същите двигатели TDI 110 коня. От когато е купена си свирка така(25-30K километра), но звука със сигурност не е стържещ. Даже отзад от крайното гърне се чува свиренето леко. Споделете по едно мнение. Благодаря!

Редактирано от PaUnOff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнал ли си катализатора, при мен звука е същия само че съм без катализатор, от когато го махнах почна да се чува така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нищо не е пипано по изпускателната система. Понеже баща ми кара колата, а той "не обича да пипа неща които работят" и за това питам да му налея малко акъл, но щом е нормално. Може да има някъде пробив по изпускателната система, ще я поогледам като се стопли времето(поне звука е супер) Благодаря ви!

П.П А от клипа защо така му изтропва докато пали? Тампон на двигателя нещо, или слаб акумулатор...

Редактирано от PaUnOff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...