Jump to content

А4 - странно поведение на спирачките


Milcho_I

Recommended Posts

Колеги скоро смених предните дискове и накладки. Доверих се на марката Текстар (според мен едни от най-добрите), като след смяната на дискове и накладки знам че около 100 километра колата не спира добре и трябва малко по силно натискане на спирачките. Веднага след смяната при натискане на спирачките точно преди колата да спре напълно се включваше ABS-а за секунда две. Реших че това ще отмине след някой друг километър, но след изминати 1500км (повечето извънградско) ABS-а продължава да се включва по същият начин. Проблем ли е това или нещо нормално което ще отшуми скоро или да паля към сервиза.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който ти сменя дисковете

да идеш да му обършеш един шамар

а после някой да ти намести гривните на abs-a

там може би е проблема

скапани майстори

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този който ти сменя дисковете

да идеш да му обършеш един шамар

а после някой да ти намести гривните на abs-a

там може би е проблема

скапани майстори

При мен се появи същия проблем след смяна на накладките ABS-a се включва при спиране с ниска скорост, ходих в сервиз но нищо не успяха да направят. Явно толкова ги бива!

Как се наместват тези гривни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колеги нов съм във форума и също имам проблем abs а сменях карето и след това компютъра отчиташе грешка в abs след диагностика и чистене на грешките вече не я отчита тая грешка но имам чувството че на дясното колело не работи abs а възможно ли е да не бачка а компа да не засича проблема ходих при 3 ма "майстори" ама нищо немоат ми кажат

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям шамаросването на монтьорите. Тоя дето ти е сменил дисковете и накладките ти е разместил някой от датчиците. Сега се върни да ти ги намести. Да, добре, ама той няма да знае КАК!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Хм, и при мен се получи същият ефект след смяна на дискове и накладки. Навъртях към 500 км и същото. Да се ходи при същият майстор няма смисъл. Дайде идея каква по-точно е причината и къде може да се отстрани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

имам същия проблем с Г4 АХФ-110кс включва се Абс-а но само при ниско скорост и плавно натискане на педала, имам чувството че ми падат оборотите /такъв е звука/ но оборотомера немърда и нз какво да правя :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мислех си,че само аз го имам този проблем,но явно всички сме попаднали на некви бездарници :hilezh: Каде да отида да ми оправят тези гривни? А наи-тъпото е че мойте са пипани последно в Ауди България :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе мислех си,че само аз го имам този проблем,но явно всички сме попаднали на некви бездарници :) Каде да отида да ми оправят тези гривни? А наи-тъпото е че мойте са пипани последно в Ауди България :)

Да и при мене се оказа че просто некадърник ги е сменял, отидох в друг сервиз, където наместиха датчиците, изчистиха грешките в компютъра и сега всичко е ОК, аман от некадърници с големи притенций бе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моля кажете как се наместват гривните да взема аз да си го направя, все се доверявам на "майсторите", но изглежда не ги бива нещо, това ми е първо оплакване от сервиза където ходя, но уви

МНОГО МЕ ДРАЗНИ ТОВА ПРОБЛЕМЧЕ, СУПЕР Е НЕПРИЯТНО

възможно ли е да не е от гривните, днеска правих тестове и се оказа че дори на свободна като се движи а-ла с 15-18км/ч и пак същото се получава

МОЛЯ ВЗЕМЕТЕ ОТНОШЕНИЕ, ИМАМ НУЖДА ОТ ПОМОЩА ВИ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...